Mercedes-Benz

Stvořeny, aby nabízely vše: motory modelu AMG GT čtyřdveřové kupé.

Objevte motor R6 nebo V8 v modelu Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé.

Čtyřlitrový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly

4litrový motor V8 od Mercedes-AMG budí nadšení enormním nárůstem síly při současném velmi jemném dávkování výkonu. Výfuková turbodmychadla twin-scroll jsou pro dosažení lepší odezvy umístěna mezi hlavami válců („horké vnitřní V“). Vypínání válců při nízké potřebě výkonu snižuje spotřebu.

Třílitrový motor R6 s výfukovým turbodmychadlem a elektrickým přídavným kompresorem

Důsledně elektrifikovaný pohon, ohromující zážitek z jízdy – integrovaný startovací generátor zajišťuje zrychlení a rekuperaci, 48V palubní síť napájí elektrické spotřebiče a přídavný kompresor zajišťuje točivý moment těsně nad volnoběhem. Doplňkový bonus: tichost chodu šesti válců v řadě.

Hnací ústrojí modelů V8

Driving Performance na míru.

Elektronicky řízený samosvorný diferenciál zadní nápravy AMG.

Elektronicky řízený samosvorný diferenciál zadní nápravy AMG zlepšuje trakci ve všech jízdních situacích, především ale při sportovním způsobu jízdy. To umožňuje účinnější zrychlení v zatáčkách.

Řízení zadní nápravy AMG

Vyšší agilita: až do rychlosti 100 km/h řídí zadní náprava protiběžně a virtuálně zkracuje rozvor. Vyšší bezpečnost: od rychlosti 100 km/h řídí zadní náprava stejnoběžně a tím virtuálně prodlužuje rozvor.

AMG SPEEDSHIFT MCT 9G

Optimální pro obzvláště dynamický styl jízdy. Rychlá, sportovně naladěná změna převodového stupně nebo sotva postřehnutelné procesy řazení, v závislosti na jízdním režimu:

díky 9 převodovým stupňům se motor téměř vždy nachází v optimálním rozsahu otáček.

4MATIC+

Pohon všech kol spojuje zadní nápravu variabilně s přední nápravou a zajišťuje tak optimální rozložení točivého momentu. To umožňuje plynulou změnu mezi pohonem všech kol a pohonem zadních kol.

AMG RIDE CONTROL+

Vzduchové odpružení AMG specificky vyladěné pro modely GT představuje praktickou kombinaci dvou podvozků v jednom. Od komfortní až po sportovní jízdu: mocná Performance v každé situaci.

Dynamické uložení motoru AMG

Dynamické uložení motoru AMG se v každé jízdní situaci stará o optimální spojení motoru a karoserie. Prostřednictvím jízdních programů je definován základní charakter nastavení.

Mercedes-AMG GT 43: spotřeba paliva kombinovaná: 8,3-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 189-184 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,2-11,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 256-252 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 257 g/km[1]

[1] Mercedes-AMG GT: spotřeba paliva kombinovaná: 9,6–9,3 l/100 km | emise CO2, kombinovaný provoz: 224–216 g/km. Uvedené hodnoty jsou „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153, které byly stanoveny v souladu s dodatkem XII nařízení (ES) č. 692/2008. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn příslušných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě relevantním pro registraci vozidla a příp. daň z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší podle zvolených příplatkových výbav.