Mercedes-Benz

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš Mercedes-AMG GT Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření může Vás a Vaše spolucestující maximálně připravit na nehodu. Tím lze omezit zatížení vznikající při nehodě a zmírnit riziko poranění.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrové světlo. Systém fungující na bázi radaru Vás tak může opticky a akusticky varovat před boční srážkou s ostatními účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu.

Parkování

Parkovací asistent PARKTRONIC

Parkovací asistent PARKTRONIC Vás podporuje při parkování a pojíždění. Ultrazvukové snímače monitorují oblasti před a za vozidlem. Optická a akustická zpětná odezva umožňuje odhadnout odstup od rozpoznaných překážek. Tak můžete případně ušetřit vysoké výdaje za opravy poškození vozu při parkování.

Zpětná kamera pro couvání

Zpětná kamera pro couvání Vám poskytne lepší přehled a komfort při manévrování. Může se vyplatit, protože můžete zabránit škodám. Media displej přitom ukazuje aktuální obraz prostoru za vozidlem. Systém při couvání podporuje tak, že se zobrazují pomocné dynamické křivky, které znázorňují jízdní pruh vozidla podle úhlu natočení řízeného kola.

Osvětlení

Světlomety LED High Performance

Tyto světlomety jsou výrazným prvkem hned ve dvou ohledech: díky technologii LED nabízí lepší výhled a viditelnost – a tím i vyšší bezpečnost. Se svým nápadným designem vyzařují přední a zadní světla ve dne, ale především v noci svou prvotřídní technickou dokonalost.

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, zapne dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Konektivita

Systém COMAND Online

Se systémem COMAND Online, prémiovou navigací v designu Mercedes Look and feel dokonale integrovanou do kokpitu, dorazíte do cíle rychleji a bez stresu. Díky dopravním informacím Live Traffic a Car-to-X Communication se můžete například vyhnout dopravním zácpám a mnohem dříve rozpoznat případné zdroje nebezpečí.

Digitální rádio

Digitální radiopřijímač Vám nabízí další informace a zábavu díky výrazně vyššímu množství programů. Zvolte si svou osobní oblíbenou rozhlasovou stanici. Čistý, nerušený příjem zároveň zvyšuje poslechový zážitek.

Součástí výbavy jsou tři digitální tunery pro příjem programů digitálního pozemního vysílání (DAB, DAB+ a DMB). Tunery přitom automaticky volí nejlepší možnou přijímatelnou frekvenci nastavené stanice.

Touchpad

Pomocí touchpadu ovládáte displej multimediálního systému přes chytrý telefon. Intuitivní pohyby prstů usnadňují navigaci v menu. Každé zadání doprovází haptická odezva. Touchpad rozpozná Váš rukopis pro případ, že si přejete tiše zadat adresu nebo telefonní číslo.

Sada pro chytrý telefon

Sada pro chytrý telefon propojí mobilní telefon přes aplikace Apple CarPlay™ a Android Auto s multimediálním systémem. Tím získáte pohodlný přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu. Můžete snadno a rychle používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

Podvozek

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Od komfortní jízdní rychlosti až po sportovní jízdu: stisknutím tlačítka se podvozek přizpůsobí Vašim přáním. O vyrovnanou charakteristiku tlumení se postará program „Comfort“. Programy „Sport“ a „Sport+“ Vás prostřednictvím tužšího nastavení podpoří při sportovní jízdě – můžete si vybrat!

Adaptivní tlumení podvozku pracuje zcela automaticky a elektronicky. Přizpůsobí tlumení na každém kole individuálně danému povrchu. Prostřednictvím řízených ventilů v tlumičích pro směr tahu a tlaku lze neustále upravovovat tvrdost pružin. Řídicí jednotka vypočítává optimální provozní bod na základě příslušných faktorů, např. zrychlení a rychlosti jízdy. Vy přitom rozhoduje o volbě požadovaného základního nastavení: u programu „Comfort“ volíte měkčí tlumení pro maximální komfort na dlouhých trasách. Programy „Sport“ a „Sport+“ zajišťují tužší vlastnosti tlumení pro obzvlášť dynamickou jízdu.

Sportovní podvozek AMG

Podvozek AMG prostřednictvím originální technologie z motoristického sportu zajišťuje bezpečný kontakt s vozovkou a Vy můžete své vozidlo v každém okamžiku ovládat. Koncepce dvojité lichoběžníkové nápravy nadchne také na náročných trasách díky preciznímu vedení kol a vysoké stabilitě. Součásti z kovaného hliníku jsou v souladu s koncepcí lehké konstrukce vozu.

Mercedes-AMG GT: spotřeba paliva kombinovaná: 11,4 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 261 g/km;
Mercedes-AMG GT S: spotřeba paliva kombinovaná: 11,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 262 g/km;
Mercedes-AMG GT C: spotřeba paliva kombinovaná: 12,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 284 g/km;
Mercedes-AMG GT R: spotřeba paliva kombinovaná: 12,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 284 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.