Mercedes-Benz

Bezpečnost

Výrazné prvky
Inovativní koncepce bezpečnosti nového modelu Mercedes-Benz GLA.

Asistent prevence kolize Active brake assist

Více očí na silnici: aktivní brzdový asistent Vás varuje před nebezpečím zadních nárazů a kolizí s přecházejícími chodci a cyklisty a v nouzových případech může provést autonomní nouzové brzdění.

Sada jízdních asistentů

Nejmodernější asistenční systémy Vám usnadní řadu dopravních situací. Podpoří Vás při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu a pomohou Vám chránit se před kolizemi.

Asistenční systémy nového modelu GLA uvolňují cestu pro budoucnost plně automatizované jízdy. Patří k nim: aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC, aktivní asistent řízení, aktivní brzdový asistent, asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru, aktivní asistent jízdy v pruzích, aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu a funkce PRE-SAFE® PLUS.

Head-up displej

Kompletní přehled. Head-up displej promítá virtuální displej nad kapotu motoru. Zde najdete řadu důležitých informací o Vaší jízdě. Aniž byste přitom museli odvrátit zrak od vozovky.

Sada Off-Road s Downhill Speed Regulation

Nová sada Off-Road zajistí bezproblémovou jízdu v novém modelu GLA i mimo silnice. Funkce Downhill Speed Regulation udržuje Vaši rychlost při jízdě z kopce v požadovaném rozsahu.

Se sadou Off-Road se i systémy ABS, ESP® a ETS přizpůsobí okolnímu prostředí. Nárůst výkonu a regulace systému ABS se přizpůsobí také pro jízdy v lehkém terénu mimo zpevněné silnice. Tím si zajistíte komfort a bezpečnost při jízdě na sněhu, blátě a jiném nezpevněném povrchu.

Světlomety MULTIBEAM LED

Optimální výhled s vozidla: s 18 jednotlivě ovladatelnými LED diodami v každém světlometu Vám světlomety MULTIBEAM LED umožní jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly bez oslnění.

Intelligent Light System disponuje řadou nejrůznějších funkcí. Patří k nim mj. částečné zakrytí dálkových světel, světla City, osvětlení běžné silnice, světla pro jízdu po dálnici, aktivní adaptivní světlomety a světla pro odbočování. S jejich pomocí včas rozpoznáte hrozící nebezpečí.