Mercedes-Benz

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš nový vůz GLA Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost
Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Asistent prevence kolize Active brake assist

Asistent prevence kolize Active brake assist za Vás neustále pozorně sleduje situaci a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malým odstupem nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou silou přizpůsobenou situaci.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k plně automatizované jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Podpora je zajištěna i v nouzových situacích: pokud nemůžete ze zdravotních důvodů pokračovat v řízení, Váš Mercedes po předchozím varování brzdí nejprve mírně a poté silněji až do úplného zastavení a aktivuje varovná směrová světla. Poté je vytvořeno spojení s centrálou tísňových volání Mercedes-Benz a vozidlo je odemknuto za účelem poskytnutí první pomoci.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zátěž cestujících vznikající při nehodě. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu za Vás udržuje přehled při změně jízdního pruhu a rozpozná objekty v mrtvém úhlu vozidla. Tím lze zabránit kolizím například na silnicích s více pruhy nebo na dálnicích. Při stání po dalších třech minutách: pokud asistent v oblasti nebezpečí rozpozná cyklisty nebo vozidla, varuje opticky a akusticky.

Parkování
Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu za vozidlem zabrání drahému poškození plechů.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Kromě toho Vám pomůže při řízení a u vozidel s automatickou převodovkou navíc při přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

Osvětlení
Světlomety MULTIBEAM LED

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečným zakrytím se dálková světla vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Výhled řidiče optimálně osvětlují rovněž světla pro odbočování a adaptivní světlomety. S jejich pomocí můžete rychleji rozpoznat hrozící nebezpečí.

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než konvenčními světlomety – při nižší spotřebě energie.

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Podvozek
Komfortní podvozek se sníženou světlou výškou

Komfortní podvozek Vám nabízí dynamickou komplexní sadu. Vozidlo má sytější kontakt s vozovkou. Podvozek snížený o 15 milimetrů pracuje se speciálními pružinami a tlumiči: cíleně sportovnější nastavení než u standardního podvozku.

Komfortní podvozek

Vychutnejte si komfort na dlouhých úsecích dálnic, zatímco do zatáček můžete vjíždět se sportovním elánem. Vyvážený komfortní podvozek nabízí přesvědčivou kombinaci velkoryse koncipovaného odpružení a velmi dobré jízdní stability. Díky tomu je jízda bezpečná a přitom přináší opravdové potěšení.

DYNAMIC SELECT

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí stisknutím tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. S režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ velmi vyvážená. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.