Mercedes-Benz

Driving Performance. Svět Mercedes-AMG.

Z vášně pro motoristický sport.

„Driving Performance“ popisuje dva základní prvky Mercedes-AMG: zaprvé dodávka hnacího momentu, řízení a zvuk – to jsou prvky, které z AMG činí jedinečný zážitek z jízdy, a zadruhé snaha být inovátorem v segmentu vysoce výkonných vozů. Mercedes-AMG, značka znamenající výkon od společnosti Mercedes-Benz, spojuje sportovní dynamiku s prémiovými rafinovanými detaily a výhodami sériově vyráběného vozu Mercedes-Benz. Řemeslný charakter a způsob konstrukce jsou zakódovány v DNA – a to již více než čtyři desetiletí.

Stovky tisíc dnů vývoje. Miliony kilometrů testovacích jízd.

Vývoj AMG je hlubší, než dokáží vyjádřit jakákoliv čísla. AMG jednoduše není vůz Mercedes se silnějším motorem – je to zcela nezávislé vozidlo samo o sobě. Aby toho bylo možné dosáhnout, inženýři z AMG jsou přítomni již fázi návrhu, kdy vývojový tým Mercedes-Benz začíná s vytvářením nového modelu. To je zásadní, aby se zajistilo, že bude možné integrovat vysoce výkonnou technologii AMG do vozidla a harmonizovat ji s jeho výkonnostním profilem.
Mercedes-AMG vyvíjí budoucnost. Výsledkem je vysoce výkonný vůz s více než 500 specifickými součástkami AMG. Po komplexním testování na testovacích lavicích a závodních tratích a silnicích ve všech klimatických pásmech se vůz chová přesně tak, jak bylo stanoveno na počátku. A s elektrickým pohonem kupé SLS AMG společnost Mercedes-Benz působivě předvádí klíčové technologie budoucnosti: nejsilnější elektricky poháněné vozidlo na světě.
500 argumentů pro Mercedes-AMG. Inženýři začínají vývojem základní koncepce vozu a v následující fázi se věnují detailům: nejprve všechny podvozky a nápravy, brzdové systémy a systémy pérování, pak celý systém pohonu, včetně převodovky a motoru – a nakonec zásahy do karoserie, například zvýšení její pevnosti.

AMG vždy poznáte již podle vzhledu.

Individuální charakter vozů vytváří zaměstnanci návrhářského oddělení v Affalterbachu – a znovu jej interpretují pro každý nový vůz. Zvnějšku odlišují vozy AMG od sériové produkce Mercedes-Benz sportovní proporce, výrazné vizuální charakteristiky – dvojitá žaluzie a A křídlo – a technologické detaily. I když naše vozy stojí, jasně vyjadřují svůj skutečný účel: Driving Performance. Od ostatních vozů se liší zejména technologie vozidel AMG Performance. To představuje pro zaměstnance návrhářského oddělení AMG velkou výzvu: musí do vozidel začlenit vysoce výkonnou technologii a současně vytvořit muskulaturní exteriér. Aby uspěli ve svém úsilí o převedení komplexníxh technických požadavků do nezávislého designového vyjádření, a tím vytvořit autentický vůz snů, je základní princip AMG nanejvýš důležitý: Forma následuje výkon.

Rozdíl u AMG: "Jeden člověk - jeden motor."

Srdcem každého vozu AMG je samozřejmě motor. Aby mohly pohonné jednotky uvolňovat adrenalin ve velkém množství a zvládnout nejnáročnější požadavky na prodlouženou životnost automobilu, je každý motor individuálně vyráběn ručně. Motor je při ruční výrobě sestaven s řemeslnou bezchybností jediným technikem, a to v souladu s filozofií „Jeden člověk – jeden motor“ – což je osvědčeno podpisem technika na štítku motoru AMG.
V AMG jsou neoddělitelně spojeny špičkový výkon, vynikající točivý moment a výjimečná účinnost. Dvojnásobně přeplňovaný osmiválec AMG o objemu válců 5,5 litru a osmiválcový motor AMG s přirozeným sáním a objemem 5,5 litru, který je vybavený funkcí AMG Cylinder Management (řízení válců AMG), jsou „nejlepší ve své třídě“, pokud jde o spotřebu paliva, výkon a točivý moment.

V AMG Performance Studio jsou vozy vyráběny podle přání zákazníka.

Řidiči vozů Performance mohou od svých vozidel očekávat více. V naší „továrně na sny“ – AMG Performance Studio – usilujeme o překonání i těch nejvyšších očekávání. Zde jsou prostřednictvím individualizace exteriéru a interiéru vytvářena jedinečná vozidla. V souladu se zvláštními přáními zákazníků.

Hlavní oblasti zaměření AMG Performance Studio:

  • Design a technologie: Zvláštní výbava pro automobilovou technologii, interiér a exteriér vozu
  • Individuální jedinečná tvorba: Špičkové individuální konstrukce podle přání našich zákazníků
  • Konstrukce modelů AMG řady Black