Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Intelligent Drive

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Vaše nová třída B Vás výrazně podpoří zejména ve stresujících situacích. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste do svého cíle dojeli hlavně bezpečně, ale také odpočatí.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu podle situace při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při kolizi. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bez stresu a bezpečně.

Exkluzivní součásti a funkce sady asistenčních systémů řidiče jsou označeny hvězdičkou (*):

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC (233)

Aktivní asistent rychlostního omezení* (546)

Rozšířené automatické opětovné rozjetí na dálnicích*

Přizpůsobení rychlosti podle profilu trasy*

Aktivní asistent řízení*

Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu*

Aktivní asistent nouzového zastavení s funkcí SOS*

Aktivní brzdový asistentFunkce Cross-Traffic Assist*

Funkce nouzové brzdy na konci dopravní zácpy*

Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru*

Aktivní asistent jízdy v pruzích (238)

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu* (237)

Funkce varování při vystupováníPRE-SAFE® PLUS*

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Radarové snímače v masce chladiče monitorují oblast před vozidlem. Funkce: Udržuje řidičem předvolený požadovaný odstup od jedoucích a zastavujících vozidel: v rozmezí 0 – 200 km/h Optické a akustické varování v případě, že řidič musí sám zasáhnout

Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent je za Vás neustále pozorný a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš krátkou vzdáleností nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou sílou přizpůsobenou situaci.

Pokud nereagujete, převezme reakci aktivní brzdový asistent a pokusí se nezávislým samostatným brzděním snížit takové množství energie, kolik je možné. To může zabránit nehodám, respektive alespoň zmírnit jejich závažnost. Také u stojících vozidel a chodců v příčném směru může systém zabrzdit až do rychlosti cca 60 km/h. V závislosti na situaci je tak až do rychlosti 50 km/h dokonce zabráněno kolizím.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Množství opatření přitom snižuje vznikající zátěže. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex: Váš sluch přestává na krátkou dobu vnímat a chrání se tak před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Asistent sledování mrtvého úhlu

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás udržuje přehled při změně jízdního pruhu a rozpozná objekty v mrtvém úhlu vozidla. Tím lze zabránit kolizím například na silnicích s více pruhy nebo na dálnicích. Při stání další tři minuty: pokud asistent v oblasti nebezpečí rozpozná cyklisty nebo vozidla, varuje opticky a akusticky.

Zviditelnění zdrojů nebezpečí v silničním provozu – dva radarové snímače sledují oblast takzvaného mrtvého úhlu. Pokud systém zaznamená jiného účastníka provozu v této oblasti, rozsvítí se v příslušném vnějším zpětném zrcátku červený trojúhelník. Pokud přehlédnete toto upozornění a zapnete ukazatel směru jízdy: začne blikat varovná kontrolka a navíc dojde k akustickému varování.

Asistent sledování dopravních značek

Kamera a navigační údaje mají vždy přehled o platné rychlosti – tak ani Vy neztratíte v houštině značek povědomí o aktuálním platném omezení rychlosti. Protože Vás systém neustále informuje, klesá riziko překročení rychlosti. To je nejen komfortní, ale je tak i zvýšena bezpečnost v každodenní silniční dopravě.

Podvozek - DYNAMIC SELECT 

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. Díky systému DYNAMIC SELECT lze stisknutím tlačítka volit různé jízdní programy, které nastaví například motor, převodovku, podvozek nebo řízení. S režimem „Sport“ cestujete se zdůrazněnou dynamikou, se základním programem „Comfort“ velmi vyváženě. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.

Jízdní program „ECO“ Vás velkou měrou podpoří zejména v případě, že chcete zamezit emisím CO2. Vyhřívání sedadla a klimatizování pracují v tomto nastavení se sníženým výkonem a šetří tak cennou energii. S programem „Individual“ si Vy zcela sami zvolíte příslušné parametry. Tak můžete například nastavit pohon jako sportovní a zároveň dimenzovat podvozek jako komfortní.

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při vyhledávání parkovacího místa a také při parkování, odjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

Aktivní parkovací asistent, včetně systému PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazení rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortní parkování a výjezd z podélných a příčných parkovacích míst

Kamera 360° se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému

Znázornění překážek, které se nachází pod linií oken, například obrubníkůMožnost volby různých náhledů pro nejlepší možný výhled při různých parkovacích manévrech a pojíždění

Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také hlavním mottem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem zabrání drahým opravám poškozených plechů.

Součásti:

Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z podélných a příčných parkovacích míst

Zpětná kamera pro couvání ve víku zavazadlového prostoru: zobrazení na multimediálním displeji se schematickým znázorněním a s naváděcími křivkami

Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Asistent adaptivních dálkových světel

Pomocí ovládání aktivujete systém a využijete výhody velkého sklonu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, zapne dálková světla. Tak můžete lépe sledovat vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Součásti:

Automatické řízení dálkových světel. Kamera na vnitřní straně čelního okna rozpozná protijedoucí a vpředu jedoucí osvětlená vozidla. Zapnutí stisknutím ovládací páky pro nastavení dálkových světel na volantu

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než konvenčními světlomety – při nižší spotřebě energie.

Světlomety MULTIBEAM LED

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečně zakrytá dálková světla se vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Také odbočovací světla a adaptivní světlomety optimálně osvětlují zorné pole a Vy můžete rychleji rozpoznat nebezpečí.

Digitální klíček od vozidla v chytrém telefonu

Digitální klíček od vozidla umožňuje řidiči otevřít a nastartovat jeho vozidlo bez klasického, fyzického klíče, a sice pomocí svého chytrého telefonu. Ten představuje digitální a bezkontaktní možnost autorizace, která probíhá přes NFC (Near Field Communication).

Tato komfortní služba je dostupná po registraci na portálu Mercedes me po dobu tří let. Předpokladem pro využívání této služby je odpovídající příplatková výbava.