Mercedes-Benz

Výkon

Překvapivě variabilní je také pocit z jízdy.

Pro sportovní nastavení stačí stisknutí tlačítka na spínači DYNAMIC SELECT. Pro větší trakci se automaticky zapne pohon všech kol 4MATIC, dostupný za příplatek. Zatímco se dva válce automaticky vypnou za účelem úspory paliva. Nová třída B Vám tak nenabízí pouze skvělý jízdní zážitek, ale vždy to nejlepší pro Vás a aktuální jízdní situaci.

Pohon všech kol

Nová třída B je v závislosti na typu motoru dostupná s pohonem všech kol 4MATIC, který v každé situaci zajišťuje optimální poměr mezi dynamikou, trakcí a účinností. Elektrohydraulická lamelová spojka integrovaná v zadní rozvodovce umožňuje variabilní rozdělení točivého momentu. Toto rozdělení se pohybuje od hospodárného pohonu pouze předních kol až po rozdělení 50 : 50 na sněhu, náledí nebo při dynamickém stylu jízdy. Tak vždy dorazíte do cíle suverénně a bezpečně.

DYNAMIC SELECT

Pomocí jízdních programů DYNAMIC SELECT můžete vlastnosti jízdy nové třídy B snadno upravit podle Vašich přání. Podle toho, zda upřednostňujete velmi komfortní, sportovní, hospodárný nebo individuální styl jízdy, máte možnost vybrat některý ze čtyř programů Comfort“, „Sport“, Eco“ a „Individual“. Stačí stisknutí tlačítka a systém změní automaticky charakteristiku motoru, převodovky, podvozku, řízení a klimatizování. Požitek z jízdy zcela podle Vašich potřeb.

Adaptivní systém tlumení

Požitek z jízdy v zatáčkách, velmi hospodárný způsob jízdy nebo maximální komfort na dlouhých trasách: podvozek nové třídy B je vybaven adaptivním nastavením tlumení, které podle přání upraví tlumení kol a tím charakteristiku jízdy Vašim momentálním potřebám. Za tím účelem zvolte jednoduše jeden ze tří profilů „Sport“, „Eco“, nebo „Comfort“ pomocí kolébkového přepínače DIRECT SELECT ve středové konzole. Tak jako by třída B měla současně více podvozků.

Odpojení válce

Pro novou třídu B je k dispozici velmi moderní generace 4válcových benzínových motorů s odpojením válce. Zejména ve spodní oblasti zátěže a rozsahu otáček lze dva válce automaticky odpojit. Tak dochází k úspoře paliva bez citelných ztrát výkonu. Jakmile řidič silněji zrychlí, tyto válce se opět zcela nepozorovatelně zapnou.