Mercedes-Benz

Výkon

Síla bez hranic.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC je díky až sedmi sedadlům nejen nejvšestrannějším kompaktním SUV, jaké jsme kdy vyrobili, díky převodovce AMG SPEEDSHIFT DCT 8G a pohonu všech kol AMG Performance 4MATIC navíc zaujme svými sportovními geny a maximálním jízdním zážitkem. Nápadné dolní oplechování zádě AMG, střešní spoiler AMG s odtrhovou hranou a středová konzola s opěrkou ve specifickém designu AMG prozrazují již u stojícího vozidla vysoký dynamický potenciál.

Dvoulitrový čtyřválcový motor AMG přeplňovaný výfukovým turbodmychadlem

Dvoulitrový motor s turbodmychadlem a výkonem 225 kW[1] (306 k) přesvědčí díky výfukovému turbodmychadlu Twinscroll se spontánní reakcí při všech pohybech pedálu akcelerace, vysoké tažné síle (max. točivý moment 400 Nm[1] od 3000 ot./min), enormnímu nárůstu výkonu a emotivnímu zvuku motoru.

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

Převodovka s dvojitou spojkou AMG SPEEDSHIFT DCT 8G nabízí to nejlepší z obou světů: zvládá rychlou změnu převodového stupně při sportovním stylu jízdy stejně dokonale jako proces řazení s důrazem na komfort při klidné jízdě na dlouhých trasách.

Při zařazení vyššího převodového stupně je podpořena rychlá změna převodového stupně, zatímco při zařazení nižšího převodového stupně zvyšuje komfort řazení funkce meziplynu.

AMG Performance 4MATIC

Výkonově orientovaný pohon všech kol modelu GLB 35 4MATIC zaručuje optimální poměr mezi dynamikou, trakcí a účinností.

Elektromechanická lamelová spojka umožňuje plně variabilní, spontánně proměnlivé rozdělení síly v závislosti na dané jízdní situaci.

Vysoce výkonná brzdová soustava AMG

Vysoce výkonna brzdová soustava AMG se stříbrnými třmeny kotoučové brzdy a černým nápisem AMG vpředu je rovnoceným spoluhráčem pro silný pohon. Zpomalení lze jemně dávkovat a tato součást vozu zůstává odolná i při vysokém zatížení.

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Příplatkový podvozek AMG RIDE CONTROL zvyšuje jízdní dynamiku. Elektronicky řízené tlumení probíhá u všech čtyř kol separátně a vždy závisí na příslušném jízdním stylu, aktuálních podmínkách na silnici a zvoleném stupni podvozku.

AMG TRACK PACE

Také příplatková funkce AMG TRACK PACE funguje jako osobní závodní inženýr. Funkce integrovaná do multimediálního systému MBUX umožňuje analýzu jízdních dovedností pro jejich cílené zlepšení. V kombinaci s příplatkovou výbavou "rozšířená realita pro navigaci multimediálního systému MBUX" zobrazuje na obrázku dokonce ideální linii trasy.

Srdcem pohonu AMG je motor.

Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC

Počet válců4
Zdvihový objem (cm³)1991 ccm
Jmenovitý výkon (kW při ot./min)[1]225 kW / 5800
Kompresní poměr10:1
Zrychlení z 0 na 100 km/h (s)5.2 s
Nejvyšší rychlost (km/h)250 km/h
PřevodovkaAutomatizovaná dvouspojková 8stupňová převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8G
Převodový poměr pohonu nápravy2.438
Spotřeba paliva celková (kombinovaná)[2]9.1 - 8.4 l/100km
Emise CO2 celkem (kombinovaný provoz)[2]206 - 191 g/km
Pohotovostní hmotnost/užitečné zatížení (kg)[3]1755 kg
Celková přípustná hmotnost (kg)2260 kg

[1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

[2] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.

[3] Údaje o pohotovostní hmotnosti podle směrnice 92/21/ES v aktuálně platném znění (hmotnost ve stavu připravenosti k jízdě, palivová nádrž naplněná na 90 procent, včetně řidiče, 68 kg, a zavazadla, 7 kg) pro vozidla se standardní výbavou. Příplatkové výbavy a příslušenství tuto hodnotu zpravidla zvyšují, čímž se odpovídajícím způsobem snižuje užitečné zatížení.