Mercedes-Benz

Nízké celkové náklady

Dosažení nízkých provozních nákladů se zaměřením na sníženou spotřebu.

Děláme vše pro mimořádně nízké celkové náklady.

To je první pilíř RoadEfficiency a příslib, který nový Actros naplňuje nižší spotřebou paliva oproti svému předchůdci: díky své optimalizované aerodynamice a zdokonalenému standardnímu systému Predictive Powertrain Control.

Actros přitom neustále znovu dokazuje své vedoucí postavení: u více než 2000 srovnání spotřeby vyšel jako vítěz v 90 % z nich – se spotřebou výhodnější přibližně o 10 %1. To však ještě není vše: i v budoucnu se budeme snažit dosáhnout dalšího snížení spotřeby – a tím i celkových nákladů.

Úsporný od samého základu.

Nízká spotřeba paliva rozhodujícím způsobem přispívá k hospodárnosti. Vlastnost, kterou Actros prokázal při každodenním použití.

S novým Actrosem nyní přichází na silnici nákladní vozidlo, které ušetří další 3 % na dálnici a až 5 % na běžné silnici. Například díky další optimalizaci hnacího ústrojí, aerodynamiky a zdokonaleného systému Predictive Powertrain Control, který může nyní přispět ke snížené spotřebě i na běžných silnicích i dálnicích.

K nízkým celkovým nákladům však patří i nové asistenční systémy, které zvyšují jízdní bezpečnost a přispívají tak ke spolehlivému dojezdu Vašeho nákladního vozidla do cíle. Efektivitu lze dále zvýšit i zvýšenou mírou využití vozidla. Například díky inovativním servisním službám, jako Mercedes-Benz Uptime, které jsou dokonale přizpůsobeny Vašim potřebám. Za příplatek máte navíc k dispozici služby Fleetboard pro další zvýšení výkonu Vašich logistických procesů. Vše pro vyšší účinnost. Nový Actros.

Přehled výhod

- Úsporné, spolehlivé motory Euro VI ve čtyřech třídách zdvihového objemu

- Precizně vyladěné konfigurace hnacího ústrojí s 12stupňovou automatizovanou převodovkou a optimalizovaným převodem náprav

- Jízdní programy snižující spotřebu

- Optimalizovaná, zdokonalená aerodynamika

- Vedlejší spotřebiče se sníženou spotřebou paliva

Technika s úsporou paliva

Všechny motory Euro VI se vyznačují nízkou spotřebou.
K nízké spotřebě přispívají také hospodárné jízdní programy, optimalizovaný převod zadní nápravy2 a zdokonalený systém Predictive Powertrain Control, který je u Actrosu s kabinou řidiče L a MirrorCam součástí standardní výbavy. Ostatní zajistí inteligentní vedlejší spotřebiče a zdokonalená aerodynamika. Celkově tedy lze ve srovnání s předchůdcem dosáhnout úspory paliva na dálnicích i běžných silnicích.

Výkonové spektrum motorů

Úsporné motory Euro VI jsou dostupné se zdvihovým objemem od 7,7 l do 15,6 l a v 18 výkonových stupních od 175 kW (238 k) do 460 kW (625 k).

Jízdní programy Actrosu

Actros je standardně vybaven jízdním programem economy/power. Jízdní program economy je určen k použití v dálkové dopravě a přispívá k vyšší efektivitě. Prostřednictvím jízdního programu power lze kdykoliv využít maximální výkon, například ve stoupání. Za příplatek je místo jízdního programu power k dispozici jízdní program economy+, který byl speciálně koncipován s ohledem na maximální rychlost a chování při řazení.

Vypilovaná aerodynamika

Zdokonalili jsme aerodynamiku modelu Actros pro mimořádně nízký odpor vzduchu a ještě nižší spotřebu: nové MirrorCam3 tak například ve standardním provedení snižuje spotřebu paliva až o 1,5 %.

Zadní náprava s aktivním mazáním R440

K hlavním vlastnostem této nápravy patří nízká spotřeba paliva, tichý chod a tím i vyšší jízdní komfort.

Převodový poměr nápravy se sníženou spotřebou

Díky optimalizovanému převodovému poměru umožňuje tato hnací náprava v kombinaci s 6válcovým řadovým motorem OM 471 a pneumatikami 315/70 R 22,5 další úsporu paliva na dálnicích a běžných silnicích.

Predictive Powertrain Control

Se systémem Predictive Powertrain Control, který je nyní součástí standardní výbavy, budete při Vašich jízdách šetřit ještě více paliva. Na dálnicích i běžných silnicích stejně jako ve městě.

Systém integruje styl jízdy upravený dle topografie do automatického řazení a umožňuje tak v kombinaci s precizně sladěnou strategií řazení úsporu paliva až 5 %. Nové rozšíření funkcí systému Predictive Powertrain Control přitom nyní umožňuje využít výhody systému i na běžných silnicích. Predictive Powertrain Control využívá kromě satelitního lokalizačního systému také precizní mapy ve 3D.

Vedle průběhu trasy včetně nadcházejících klesání a stoupání jsou rozpoznávány také křižovatky a kruhové objezdy, které jsou uloženy ve 3D mapách. Na základě údajů optimalizuje Predictive Powertrain Control okamžiky řazení, odstupňování převodových stupňů a rychlost tempomatu. Navíc: kinetická energie vozidla je využívána, aby se zabránilo nepotřebnému přidávání plynu, řazení nebo brzdění. Tempomat tak lze využívat téměř ve všech jízdních situacích. To usnadňuje řidiči činnost a přispívá k úspornějšímu způsobu jízdy i na běžných silnicích. Predictive Powertrain Control lze ve spojení s tempomatem použít při rychlostech mezi 25 a 90 km/h.

Přehled výhod

- Standardní varianta se snížením spotřeby paliva až o 5 %

- Rozpoznání průběhu vozovky, jako nadcházející klesání, stoupání, křižovatky a kruhové objezdy

- Optimalizace okamžiků řazení, volby převodových stupňů a rychlosti nastavené tempomatem

- Optimální využití systému díky nastavení s využitím dopravních informací s variabilní horní a spodní hysterezí a vlastním asistentem dopravního značení

- Nyní využitelné nejen na dálnicích, ale i na běžných silnicích

Automaticky předvídavá jízda

Na strmém svahu, před vrcholem stoupání, při sjíždění z kopce, v údolích nebo na rovině – Predictive Powertrain Control včas rozpozná nadcházející situace a jedná předvídavě. Za tím účelem Predictive Powertrain Control permanentně zjišťuje kinetickou energii vozidla a využívá ji například před vrcholem stoupání nebo na rovině pro fáze EcoRoll. To snižuje ztrátový moment a šetří palivo. Systém navíc zajistí, aby se pořadí řazení přizpůsobilo nadcházející jízdní situaci, tedy například omezí počet procesů řazení a zvětší skoky řazení. To rovněž přispívá ke snížení spotřeby.

Jízdní program Economy.
Jízdní program economy je optimalizován pro použití v dálkové dopravě a podporuje obzvláště hospodárný styl jízdy.

Analýza výkonu Fleetboard

Analýza použití Fleetboard přispívá ke stylu jízdy snižujícímu spotřebu a opotřebení vozidla. K tomu účelu zaznamenává telematický systém technické údaje z nákladního vozidla a vyhodnocuje je. Kromě toho se zobrazí, jak intenzivně je systém Predictive Powertrain Control využíván. Na základě těchto údajů je jízdní chování řidičů ohodnoceno známkami. To umožňuje objektivní posouzení stylu jízdy a přizpůsobení školení příslušnému řidiči. Vše společně může vést k úspoře paliva až 15 %.

Přehled výhod

- Portál Fleetboard sdružuje veškeré údaje na jednom místě

- Dodatečně: úspora paliva díky analýze použití Fleetboard, EcoSupport4 a školení Eco Training Mercedes-Benz

- Fleetboard Driver pro řidiče s přímým přístupem k údajům ze služeb analýza výkonu Fleetboard a management času

/1/ Stav 06/2016.

/2/ Standardní výbava v kombinaci s OM 471.

/3/ Nelze ve spojení s některými třídami ADR.

/4/ Nezávisle na telematickém systému Fleetboard.