Mercedes-Benz

Vysoká bezpečnost

Bezpečně do cíle – s podporou inovativních asistenční systémů řidiče.

Bezpečnost je základem naší DNA.

Bezpečně do cíle – s podporou inovativních asistenčních systémů pro zvýšení jízdní bezpečnosti, které řidiči aktivně ulehčují práci, šetří vozidlo i náklad a přispívají tak k vyšší efektivitě. Při každé jízdě.

Velmi bezpečná nákladní vozidla neznamenají pouze velký pokrok pro všechny účastníky silniční dopravy. Jsou také efektivnější, neboť jsou méně často postižena nehodou, poskytují řidiči podporu a usnadňují mu práci. Veškeré naše zkušenosti, které přesahují 45 let, jsou proto uplatňovány při vývoji inovativních asistenčních systémů.

Integrace kamery

Příprava pro kameru, dostupná v příplatkové výbavě z výroby, umožňuje rychlou a snadnou montáž až čtyř analogových kamer. To přináší další zvýšení bezpečnosti ‒ například při manévrování.

Koncová světla LED

Robustnost a dlouhá životnost diod LED ve speciálním designu přispívá k větší bezpečnosti a navíc i k nízkým nákladům na údržbu a opravy.

K rozsahu tohoto volitelného vybavení patří kromě směrových, brzdových a zpátečních světel také koncová světla a světlo registrační značky, zadní mlhová světla a obrysová /boční obrysová světla.