Mercedes-Benz

Motory, převodovka, řazení

Účinná technika: Velký výkon – nízká spotřeba.

Vlastně je to paradox: vyšší výkon, nižší spotřeba.

Účinné 4válcové a 6válcové motory s vysokým výkonem a nízkou spotřebou – a s automatickým řazením Mercedes PowerShift 3 je jízda snazší i v těžkých podmínkách.

Přehled výhod

- Spolehlivé 4válcové a 6válcové řadové motory se sníženou spotřebou

- Dvě třídy zdvihového objemu, sedm výkonových stupňů od 115 kW (156 k) do 220 kW (299 k)

- Motorová brzda s vysokým výkonem, za příplatek High Performance Engine Brake

- Automatizované řazení Mercedes PowerShift 3 s jízdními programy „power“ nebo „offroad“ a cíleně přiřaditelnými jízdními režimy a doplňkovými funkcemi pro vyšší zaměření na účel použití1

- Různé 6stupňové, 8stupňové a 9stupňové převodovky pro konfigurace zaměřené na specifický provoz

Technologie motoru a výfukového systému.

Silné, spolehlivé, hospodárné – motory Euro VI modelu Atego se vyznačují nízkou spotřebou, spontánní odezvou, velkou tažnou silou a vysoce tichým chodem. Výkon až 170 kW (231 k) a maximální točivý moment až 900 Nm poskytují 4válcové řadové motory. U 6válcových řadových motorů činí výkon až 220 kW (299 k) a maximální točivý moment až 1200 Nm.

Motory Euro VI s vysokým výkonem

High Performance Engine Brake

Pro ještě vyšší bezpečnost je za příplatek k dispozici třístupňová odlehčovací brzda nepodléhající opotřebení s brzdným výkonem až 300 kW podle varianty motoru.

Motorová brzda

Brzdová soustava s možností přepínání mezi třemi stupni a brzdným výkonem až 235 kW, která je dostupná pro vozidla s celkovou přípustnou hmotností nad 9,5 t ve standardní výbavě, snižuje opotřebení provozní brzdy a současně zvyšuje bezpečnost a kontrolu vozidla.

ŘAZENÍ 

Mercedes PowerShift 3

Citelná dynamika, jednoduché ovládání a nízká spotřeba: automatizované řazení zajistí precizní volbu převodových stupňů, krátké časy řazení, vysoký jízdní komfort a vynikající hospodárnost.

U Mercedes PowerShift 3 zajišťují doplňkové funkce jako přímé řazení z 1 na R a rychlý převod zpátečky2 snadné manévrování s vozidlem. Rozjíždění je mimořádně komfortní díky funkci plazivé rychlosti.

Manuální řazení

Vedle automatizované převodovky se za příplatek dodává také manuální řazení s pneumatickým posilovačem řazení. Vyznačuje se mimo jiné vynikající ergonomií a vysokou přesností řízení při nízké síle vynaložené při řazení.

Manuální řazení

Atego – jízdní programy

U modelu Atego mohou zákazníci v závislosti na výrobním provedení zvolit jízdní program „power“ nebo „offroad“. Oba zahrnují jízdní režimy, které přizpůsobí jízdu aktuální jízdní situaci1.

/1/ Standardní jízdní program závisí na zvoleném výrobním provedení. U vozidel s jízdním programem „power“ ve standardní výbavě je jízdní program „offroad“ k dispozici za příplatek.

/2/ Dvě zpátečky u 8stupňové převodovky.