Mercedes-Benz

Vysoká bezpečnost

Bezpečně do cíle – s podporou inovativních asistenční systémů řidiče.

Bezpečnost je základem naší DNA.

Bezpečně do cíle – s podporou inovativních asistenčních systémů pro zvýšení jízdní bezpečnosti, které řidiči aktivně ulehčují práci, šetří vozidlo i náklad a přispívají tak k vyšší efektivitě. Při každé jízdě.

Velmi bezpečná nákladní vozidla neznamenají pouze velký pokrok pro všechny účastníky silniční dopravy. Jsou také efektivnější, neboť jsou méně často postižena nehodou, poskytují řidiči podporu a usnadňují mu práci. Veškeré naše zkušenosti, které přesahují 45 let, jsou proto uplatňovány při vývoji inovativních asistenčních systémů.

Přehled výhod

- Elektronický brzdový systém s ABS, ASR, brzdový asistent a asistent pro rozjezd do stoupání

- Asistent regulace stability, asistent jízdy v pruzích a denní svícení pro vyšší bezpečnost

- Motorová brzda s výkonem až 235 kW1, za příplatek High Performance Engine Brake

- Za příplatek zadní světla LED

- Za příplatek dešťový a světelný senzor

Active Brake Assist

Zákonem požadovaný aktivní brzdový asistent pro nouzové brzdění může v rámci hranic systému rozpoznat překážky pohybující se před vozidlem, může varovat řidiče před rozpoznaným nebezpečím a případně maximálním brzděním zmírnit možnou nehodu nebo její následky.

Více informací o funkci Active Brake Assist zjistíte u našich prodejců.

Asistent stability přívěsu2

Systém zvyšuje bezpečnost jízdy tím, že preventivně přibrzdí vozidlo a přívěs/návěs v možných kritických jízdních situacích a tím stabilizuje jízdní soupravu.

High Performance Engine Brake.

Pro ještě vyšší bezpečnost je za příplatek k dispozici třístupňová odlehčovací brzda nepodléhající opotřebení s brzdným výkonem až 300 kW podle varianty motoru.

Asistent jízdy v pruzích

Asistent jízdy v pruzích neustále kontroluje boční odstup mezi vozidlem a označením vozovky a varuje řidiče před neúmyslnou změnou jízdního pruhu

Asistent regulace stability

Asistent regulace stability rozpozná situace jako smyk nebo vybočení vozidla z dráhy a pokud je to možné, působí proti těmto fyzikálním silám. Lze tak zabránit nebezpečným jízdním situacím a zvýšit bezpečnost.

LED technologie

LED světla pro denní svícení napomáhají lepšímu rozpoznání vozidla za dne, a tím přispívají k větší bezpečnosti. Nabízíme také obrysová LED světla a zadní světla LED.

/1/ Standardní výbava od 9,5 t.

/2/ Pouze v kombinaci s přívěsem/návěsem s ABS/EBS.