Mercedes-Benz

Kabina řidiče, výbava

Zaměření na maximální využití díky všestrannému vybavení.

Pokud nenecháte nic náhodě, nezklame Vás ani Vaše vozidlo.

Na první pohled i při bližším prozkoumání – čtyři kabiny řidiče modelu Atego ukazují, na čem v lehké distribuční dopravě záleží. Tři varianty kokpitu, zdokonalená ergonomie, vysoký komfort jízdy a práce a mnoho praktických detailů.

Přehled výhod

- Čtyři kabiny řidiče a tři varianty kokpitu dokonale přizpůsobené účelu použití

- Ergonomicky uspořádané pracoviště s dobře čitelným sdruženým přístrojem a multifunkčním volantem

- Automatizované řazení Mercedes PowerShift 3, za příplatek manuální řazení

- Rozsáhlá nabídka širokých, pohodlných sedadel s velkým rozsahem nastavení

- Vyhřívání a větrání regulované vzduchem, za příplatek klimatizace a teplovzdušné přídavné topení

- Rozsáhlá koncepce úložných prostor a odkládacích schránek

- Za příplatek jsou k dispozici různá rádia a multimediální rozhraní

- Komfortní lůžka v kabině L ClassicSpace a BigSpace

- Rozsáhlá nabídka širokých, pohodlných sedadel s velkým rozsahem nastavení

Komfort – podrobnosti

V modelu Atego jsou k dispozici četné praktické a komfortní funkce. K základní výbavě náleží například funkce komfortního blikání směrových světel, varovný signál pro parkovací brzdu a světlo, ovládání tempomatu pomocí tlačítek na multifunkčním volantu a osvětlení Follow-me-Home. Zkrátka: mnoho funkcí, které zlepšují obsluhu při každodenním použití.

Varianty kokpitu

Atego je dokonale přizpůsobeno svému účelu – důkazem toho jsou také různé varianty kokpitu. Všechny tři se vyznačují ergonomickým uspořádáním všech ovládacích prvků a praktickými úložnými prostory.

Classic Cockpit

Vše je umístěno ergonomicky a v dosahu řidiče. Měkké povrchy vytvářejí vysoce kvalitní prostředí. Automatické řazení Mercedes PowerShift 3 je například pohodlně ovládáno pomocí pravé páky na sloupku řízení. U modelu Atego s manuálním řazením je řadicí páka integrována do panelu přístrojové desky. K výbavě náleží popelník (přenosný popelník u manuálního řazení) a zapalovač cigaret, který lze využít také jako zásuvku. Další zásuvky ve středové konzole jsou dodávány za příplatek.

Kokpit komfortní.

S předsazenou odkládací přihrádkou pod panelem přístrojové desky je už tak velký úložný prostor tohoto kokpitu v příplatkové výbavě ještě rozšířen o dodatečný úložný prostor. Díky němu má vše své místo i na dlouhých trasách. Všechny ovládací prvky jsou ergonomicky umístěny v dosahu řidiče. Měkké povrchy vytvářejí kvalitní prostředí. Práce a jízda jsou tak zábavnější.

Kokpit standardní

Od držáku nápojů v dosahu řidiče až po zásuvku: v kokpitu Standard1 je vše uzpůsobeno zpříjemnění a usnadnění práce řidiče v distribuční dopravě.

Pracoviště Atego.

Uvolněná a soustředěná práce – pracoviště v modelu Atego ihned vzbudí nadšení. Od pohodlných sedadel přes multifunkční volant a palubní počítač s integrovanou kontrolou odjezdu až po ergonomické uspořádání všech úložných prostor a ovládacích prvků.

Multifunkční volant

Mnohé funkce lze řídit pomocí osmi tlačítek umístěných po levé a pravé straně volantu. Lze tak přijímat telefonní hovory, ovládat asistenční systémy nebo změnit nastavení rádia.

Multifunkční volant

Rádia

Pro zajištění dobré zábavy lze Atego za příplatek vybavit rádiem s CD, rádiem s CD s připojením Bluetooth® nebo rádiem s CD Bluetooth®, komfort. Všechna jsou opatřena rozhraním USB a Aux-in.

Rádio

Sdružený přístroj 12,7 cm s funkcí video2

Pro vynikající komfort a vyšší bezpečnost je tento sdružený přístroj připraven k použití se zpětnou kamerou3. Oblast za vozidlem je tak snadno přehledná.

Sdružený přístroj 12,7 cm s funkcí video2

Sedadla

Všechna sedadla přesvědčí vysokým komfortem. Ovládací prvky jsou intuitivně uspořádané, sedáky jsou obzvlášť široké a rozsah nastavení velký: v podélném směru až 200 mm, výškově až 100 mm.

Sedadlo řidiče odpružené, standardní.
Sedadlo se vzduchovým odpružením nabízí vysoký komfort sezení, četné možnosti nastavení a potah z hladké tkaniny.

Odpružené sedadlo s ventilací a vyhříváním.
Za příplatek dostupné vzduchem odpružené sedadlo řidiče s vyhříváním a ventilací zaručuje příjemný komfort. K němu přispívají také integrované loketní opěrky a vyhřívání sedadla.

Sedadlo řidiče 


/1/ Standardní výbava v kombinaci se středním sedadlem.

/2/ Příplatková výbava.

/3/ Zpětná kamera je dodávána v rámci příslušenství Mercedes-Benz.

/4/ Výhledově k dispozici od 4/2015.