Fuel Duel v Praze

Okresní přebor ligy řidičů

Tématu hospodárnosti je u Mercedes-Benz Trucks věnována maximální pozornost. Váš zisk ovlivňují investice, spotřeba, údržba a opravy, jakož i zůstatková hodnota. Během celé doby provozu Vašeho nákladního vozidla představují náklady na palivo cca 50-60% výdajů na vozidlo. Actros je nesporným průkopníkem ohledně hospodárnosti, a to už roky. Mercedes-Benz Trucks vyvíjí stále nové technologie na úsporu paliva, jako např. inovativní asistenční systém Predictive Powertrain Control (PPC), který do automatického řazení integruje styl jízdy upravený dle topografie. Actros s motorem Euro VI přispívá výrazným způsobem ke snížení spotřeby paliva. V četných testech spotřeby paliva Actros vícekrát dokázal, že je až o 9% úspornější než vozidla konkurence. V kombinaci s telematickým systémem FleetBoard a jízdou se sníženou spotřebou paliva lze dosáhnout až 15% úspory paliva.

Díky druhé generaci motoru pro velké zatížení OM 471 zvyšuje Mercedes-Benz Actros společnosti Daimler Trucks dále svůj náskok v oblasti hospodárnosti. Inženýři společnosti Mercedes-Benz přitom dokázali vytvořit kvadraturu kruhu: spotřeba paliva byla nově snížena až o 3%, zároveň byl navýšen točivý moment a jízdní dynamika. Nový špičkový výkon 390 kW (530 k) a točivý moment 2600 Nm je vrcholem této konstrukční řady. V neposlední řadě jsou tato vozidla také mnohem robustnější. Zkrátka: druhá generace motoru OM 471 opět udává měřítka mezi motory pro velké zatížení u těžkých užitkových vozidel. Nejpřesvědčivější důkaz ale získáte v rámci Fuel Duel, během kterého si Actros sami otestujete.

Druhé kolo Okresního přeboru ligy řidičů odstartovalo dne 1.4.2016. Do 30.6.2016 probíhá v Mercedes-Benz PRAHA soutěž Okresní přebor ligy řidičů, které se účastní celkem 30 řidičů z 10 firem.

Prvních pět nejlepších řidičů, nominovaných do soutěže, vyhraje hodnotnou cenu. První dva mají navíc exkluzivní možnost navštívit výrobní
závod společnosti Daimler AG ve Wörthu – největší výrobní závod na světě vyrábějícím nákladní vozidla.

Soutěžní ceny:
1. místo – poukaz do MB obchodu v hodnotě 10.000 CZK + návštěva výrobního závodu ve Wörthu
2. místo – poukaz do MB obchodu v hodnotě 8.000 CZK + návštěva výrobního závodu ve Wörthu
3. místo – poukaz do MB obchodu v hodnotě 6.000 CZK
4. místo – poukaz do MB obchodu v hodnotě 4.000 CZK
5. místo – poukaz do MB obchodu v hodnotě 2.000 CZK
Bonus - Pokud některý z prvních 5 výherců současně splní podmínku maximálně 30% z ujeté vzdálenosti rychlostí nad 85 km/h na konci soutěže, obdrží navíc poukázku do MB obchodu v hodnotě 2.000 CZK

Řidiči mají možnost využít telefonického poradenství FleetBoard specialisty.