Mercedes-Benz

Bezpečnost

Mercedes-Benz Intelligent Drive

Na cestách s doprovodem užitečných asistentů.

Průvodce, na kterého se můžete spolehnout. Se svými asistenčními a bezpečnostními systémy vás vůz třídy V podpoří v mnoha
jízdních situacích a umožní vám dojet do cíle bezpečněji, bezstarostněji a suverénněji než kdykoli předtím.

Asistent při poryvech bočního větru

Dokáže snížit vybočení z jízdního pruhu brzdnými zásahy.

Asistent bočního větru dokáže včas rozpoznat vybočení z jízdního pruhu způsobené silnými poryvy bočního větru a podpořit řidiče v udržování jízdního pruhu.

Náhlé vyosení stopy vozidla může totiž vyvolat nepřiměřené zásahy řidiče do řízení. Asistent bočního větru může od rychlosti 80 km/h automaticky upravovat směr vozidla. Tím se výrazně snižuje vyosení stopy a je tak do značné míry vyrovnáván, příp. redukován vliv závanů bočního větru.

Sada jízdních asistentů

Inteligentně vzájemně sladěné systémy.

Sada jízdních asistentů představuje inteligentní kombinaci čtyř asistenčních systémů, které řidiči usnadňují činnost a přispívají k vyšší bezpečnosti.

Ty poskytují například podporu při udržování minimální vzdálenosti, sledování vozidel v oblasti mrtvého úhlu a při zamezení neúmyslnému opuštění jízdního pruhu. V obtížných situacích mohou pomoci zabránit nehodám, resp. zmírnit jejich závažnost. K tomu dokáže preventivní systém na ochranu cestujících PRE-SAFE® již v předstihu rozpoznat kritické jízdní situace a provést preventivní opatření.

LED Intelligent Light System

Osvětlení přizpůsobené situaci při jízdě.

LED Intelligent Light System zlepšuje výhled řidiče, a tím bezpečnost jízdy, protože umí přizpůsobit osvětlení vozovky různým situacím při jízdě.

K tomu má adaptivní světlomety, které lze vertikálně a horizontálně přizpůsobit, a které mají variabilní intenzitu osvětlení.
K rozsahu výbavy patří mimo jiné asistent dálkových světel, který dokáže zajistit, aby nebyla oslněna protijedoucí vozidla, a aktivní adaptivní světlomety, které se natočí ve směru zatáčky a výrazně tak zlepší osvětlení vozovky. Dalšími funkcemi jsou potkávací světla a světla pro jízdu po dálnici, u kterých je rovněž optimalizováno osvětlení vozovky pro příslušnou situaci při jízdě.

Asistent dálkových světel Plus

Optimálně osvítí vozovku.

Díky asistentu dálkových světel Plus si řidič neustále užívá optimálního osvícení vozovky, aniž by byli jeho dálkovými světly oslňováni ostatní účastníci silničního provozu.

Dálková světla mohou zůstat zapnutá trvale. Jakmile systém zjistí vozidla jedoucí vpředu nebo přijíždějící v protisměru, automaticky upraví světelný kužel dálkových světel tak, aby nemohlo dojít k jejich oslnění. Díky tomu patří obtěžující tlumení světel a jejich opětovné rozsvěcování minulosti a řidič se může plně soustředit na dění na silnici.

Aktivní parkovací asistent s kamerou 360°

Aktivní parkovací asistent se zpětnou kamerou 360° pro couvání řidiči velmi usnadňuje vyhledávání parkovacího místa, parkování a výjezd z parkovacího místa, a také manévrování.

Aktivní parkovací asistent vyhledává vhodná parkovací místa a navádí vozidlo automaticky do podélných a příčných parkovacích míst. Kamera 360° zviditelňuje oblast přímo kolem vozidla – také z ptačí perspektivy a pod úrovní oken. Umožňuje tak rozpoznat překážky při parkování a manévrování.