Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.

Mercedes-Benz PRAHA

Společnost Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso Canter pro Českou republiku. 100% vlastníkem společnosti je koncern Daimler AG se sídlem ve Stuttgartu. Nedílnou součástí je Mercedes-Benz PRAHA – maloobchodní prodej vozidel, který je v současnosti jedním z nejsilnějších a nejvýznamnějších prodejců/opravců nových i použitých osobních a užitkových vozidel.
Společnost působí v České republice od roku 1995 a za dobu své působnosti se díky široké nabídce kvalitních služeb a profesionálnímu přístupu stala vyhledávaným partnerem při nákupu a servisu vozů. Filozofií maloobchodního prodeje je nabídnout zákazníkům maximální pohodlí nejen při výběru nového či použitého vozu a souvisejících služeb, ale i při následné péči o vůz. Spokojenost současných zákazníků dokazuje počet prodaných vozů. Maloobchodně se za rok 2015 prodalo více než 3000 ks nových osobních/užitkových/použitých vozidel Mercedes-Benz a smart.
Snahou všech 293 pracovníků zaměstnaných v Mercedes-Benz PRAHA je vytvoření profesionálního prostředí v oblasti poskytování prodeje a služeb. Servisní služby obstarává z tohoto počtu 232 zaměstnanců, kteří ročně provedou přibližně 30 000 dílenských zakázek. Vzhledem k neustálému růstu hledáme do našeho týmu nové kolegy.

Mercedes-Benz PRAHA sídlí Praze 4-Chodově a Praze 5-Stodůlkách.
  • Chodovský areál nabízí své služby od roku 2002. Rozprostírá na ploše 55 982 m2, přičemž 7 177 m2 náleží samotnému showroomu, kavárně a restauraci. Krom jiného zde naleznete Fleetové centrum a AMG Performance centrum. Sídlí zde i Mercedes-Benz Financial Services.
  • V roce 2009 bylo otevřeno Prodejní a servisní centrum Mercedes-Benz v Praze 5-Stodůlkách. Areál má více než 50 000 m2, zastavěná plocha tvoří 8 039 m2 (2 160 m2 plochy zabírá klempírna a lakovna). Součástí areálu je i polygon pro osvojení si terénních jízdních vlastností vozidel Mercedes-Benz

Historie Mercedes-Benz.
Koncern Daimler AG.

Na počátku historie koncernu Daimler, značky Mercedes-Benz a automobilismu jako takového, stáli tři muži. Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach se svým rychloběžným zážehovým motorem a Karl Benz se svou tříkolkou opatřenou motorem vlastní konstrukce.
V roce 1883 Karl Benz založil společně s Maxem Rosem a Wilhelmem Esslingerem v Mannheimu firmu Benz & Cie. – Rýnská továrna na plynové motory. Svůj sen o motorizovaném vozidle s podvozkem a sedadly si splnil Karl Benz 29. ledna 1886, kdy obdržel patent na své motorové vozidlo. Toto datum je považováno za den zrodu automobilu.
Za krásné španělské dívčí jméno v ochranné známce Mercedes-Benz vděčíme rakousko-uherskému konzulu v Nice panu Emilu Jellinekovi, jenž se zhlédl v automobilech značky Daimler. Jménem své milované dcery pojmenoval i svůj závodní automobil. Výsledkem úspěšného sportovního vystoupení na závodech bylo získání obchodního zastoupení a došlo k pojmenování všech automobilů společnosti Daimler-Motoren-Gesselschaft jménem „Mercedes“. Od roku 1902 bylo toto označení již chráněnou známkou. Charakteristická trojcípá hvězda se stala znakem firmy v roce 1909.
V roce 1989 vzniká nová struktura koncernu, je založena společnost Mercedes-Benz AG a Daimler-Benz AG je vůdčí společností holdingu, jehož součástí jsou: Mercedes-Benz AG, vyrábějící osobní a užitková vozidla, Daimler-Benz Industrie (AEG AG), Daimler-Benz Aerospace (Deutsche Aerospace AG) a Daimler-Benz InterServices (finanční služby).
V roce 1997 dochází k zásadní změně organizační struktury koncernu. Mercedes-Benz AG se mění na Daimler-Benz AG. Vznikají nově obchodní oblasti osobních a užitkových vozidel, letectví a raketové dopravy, poskytování služeb (včetně finančních služeb a pojišťovnictví, počítačových, telekomunikačních a medicínských služeb). O rok později dochází k fúzi firem Daimler-Benz AG a US Chrysler Corporation. Jednalo se o největší spojení dvou průmyslových podniků v dějinách a nově vzniklý koncern nesl název DaimlerChrysler. Vlivem odprodeje skupiny Chrysler americké skupině Cerberus dochází v roce 2007 k přejmenování koncernu na Daimler AG.