Mercedes-Benz

Příkladná bezpečnost s asistenčními systémy Mercedes-Benz.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně a bez stresu.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám značně usnadní řízení a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu.

Pokud jste se navíc rozhodli pro výbavu s aktivním parkovacím asistentem a systémem COMAND Online, poskytne Vám aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC ještě více komfortu. Vaše vozidlo se v dopravní zácpě opět samo rozjede, pokud předtím nestálo déle než 30 sekund.

Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent je neustále bdělý a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malý odstupem nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou sílou přizpůsobenou situaci.

Pokud nereagujete, převezme reakci aktivní brzdový asistent a pokusí se nezávislým brzděním vozidlo zpomalit. To může zabránit nehodám, případně alespoň zmírnit jejich závažnost. Také u stojících vozidel a chodců v příčném směru může systém zabrzdit až do rychlosti cca 60 km/h. V závislosti na situaci je tak až do rychlosti 50 km/h dokonce zabráněno kolizím.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom snižuje vznikající zatížení. Inovativní funkce PRE-SAFE® Sound generuje z reproduktorů šum a dokáže vyvolat přirozený ochranný reflex lidského ucha. Vnitřní ucho tak může být chráněno díky utlumení hluku vznikajícího při nehodě.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním. Tato úprava směru může zabránit nehodám. Pokud sami aktivně řídíte, brzdíte nebo zrychlíte, systém nezasáhne. Jako řidič máte stále kontrolu nad svým vozidlem.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu snižuje nebezpečí nehody, obzvláště při změně jízdního pruhu, ale i ve stojícím vozidle. Sleduje oblast mrtvého úhlu vozidla a může opticky a zvukově varovat před rozpoznaným nebezpečím. Funkce je aktivní nejen za jízdy, ale také až tři minuty po vypnutí zapalování.

Head-up displej

Optimální předpoklady pro radost ze sportovní jízdy: head-up displej se specifickými ukazateli AMG promění Vaše čelní okno ve fascinující digitální kokpit. Budete tak mít důležité informace neustále na očích. Vaše pozornost zcela patří silnici a dopravě před Vámi.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Kromě toho Vám pomůže při řízení a u vozidel s automatickou převodovkou navíc při přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

Asistent adaptivních dálkových světel Plus

Jezděte s trvale zapnutými dálkovými světly. Ta z noci udělají téměř den a usnadní Vám řízení. Vidět do dálky, ale neoslňovat ostatní účastníky silničního provozu – tímto heslem se řídí asistent adaptivních dálkových světel Plus. Tento inteligentní systém prostřednictvím LED světel vynechá vozidla v protisměru a vpředu jedoucí vozidla: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

360° kamera

Zachovejte si přehled: 360° kamera zaujme především výhledem do všech stran včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy. Díky inteligentnímu zesíťování čtyř kamer můžete na media displeji vidět také překážky, které se nacházejí mimo Vaše zorné pole. To Vám ještě více usnadní parkování.

Mercedes-AMG GT 43: spotřeba paliva kombinovaná: 8,3-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 189-184 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,2-11,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 256-252 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 257 g/km[1]

[1] Mercedes-AMG GT: spotřeba paliva kombinovaná: 9,6–9,3 l/100 km | emise CO2, kombinovaný provoz: 224–216 g/km. Uvedené hodnoty jsou „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153, které byly stanoveny v souladu s dodatkem XII nařízení (ES) č. 692/2008. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn příslušných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě relevantním pro registraci vozidla a příp. daň z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší podle zvolených příplatkových výbav.