Mercedes-Benz

Estét. Atlet.

Sportovní design

Energie. Koncentrovaná.

Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé důsledně naplňuje designovou filozofii AMG: smyslná čistota, výrazné proporce a prostorný interiér.

Více prostoru, vyšší výkon, větší vzrušení – model Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé nabízí novou dimenzi zážitků z jízdy. Není pochyb o tom, do jaké rodiny Performance patří tento sportovní automobil. Závodní DNA se promítá do každého detailu a promění toto čtyřdveřové kupé v čistokrevný sportovní vůz.

Výrazná záď

Brilantní proporce.

I pohled zezadu na Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé se svalnatými tvary, zaoblenou zádí a zvýrazněnými podběhy kol podtrhuje sounáležitost s rodinou vozidel GT.

Extrémně úzká zadní světla LED včetně sekvenčních směrových světel, typická linie nakládací hrany a zadní křídla s vícestupňovou aretací nebo za příplatek v pevném provedení vzbuzují emoce – které se znásobí po sešlápnutí pedálu akcelerace. Pak zazní nezaměnitelný zvuk zapínatelného výfukového systému AMG Performance. Ryzí pocit GT.

Specifická příď AMG

Náleduje ideální linii.

Už samotná příď modelu Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé nepřipouští žádné pochyby ohledně jeho původu ani výkonu. Nezapře svou spřízněnost s klasickým modelem AMG GT.

Úzké světlomety MULTIBEAM LED, dva powerdomy na kapotě motoru, velké otvory pro přívod vzduchu a kryt chladiče ve specifickém designu AMG dávají tušit nespoutaného ducha. Stejně jako u modelu AMG GT R, zlepšuje žaluzie chladiče, takzvaný AIRPANEL, umístěný před prostředním otvorem pro přívod vzduchu aerodynamickou účinnost vozidla.

Klasické kupé

Svoboda. Styl.

Elegance se snoubí se sportovním charakterem: bezrámová boční okna a ploché, dozadu skloněné čelní okno se prolínají s klasickými prvky kupé.

Zadní řada sedadel vkusně splývá s charakteristickým vedením linií modelů AMG GT. Se svými horizontálně tvarovanými bočními partiemi, široce koncipovanou siluetou a zvýrazněnými podběhy zadních kol model Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé jasně deklaruje, že novou podobu sportovních vozů představuje čtyřdveřové provedení.

Mercedes-AMG GT 43: spotřeba paliva kombinovaná: 8,3-8,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 189-184 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 9,4-9,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 215-209 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,2-11,1 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 256-252 g/km[1];

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 11,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 257 g/km[1]

[1] Mercedes-AMG GT: spotřeba paliva kombinovaná: 9,6–9,3 l/100 km | emise CO2, kombinovaný provoz: 224–216 g/km. Uvedené hodnoty jsou „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153, které byly stanoveny v souladu s dodatkem XII nařízení (ES) č. 692/2008. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn příslušných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě relevantním pro registraci vozidla a příp. daň z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší podle zvolených příplatkových výbav.