Mercedes-Benz

Bezpečnostní systémy jsou připraveny podat maximální výkon.

Díky nejmodernějším bezpečnostním systémům Vás model Mercedes-AMG GT během Vašich jízd výrazně podpoří a usnadní Vám řízení.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření může Vás a Vaše spolucestující maximálně připravit na nehodu.

Tím lze omezit zatížení vznikající při nehodě a zmírnit riziko poranění.

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Od komfortní jízdní rychlosti až po sportovní jízdu: stisknutím tlačítka se podvozek přizpůsobí Vašim přáním.

O vyrovnanou charakteristiku tlumení se postará program „Comfort“. Programy „Sport“ a „Sport+“ Vás prostřednictvím tužšího nastavení podpoří při sportovní jízdě. Můžete si vybrat!

Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent za Vás neustále pozorně sleduje situaci a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malým odstupem nebo nepozorností.

Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou sílou přizpůsobenou situaci.

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla,

zapne dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Mercedes-AMG GT: spotřeba paliva kombinovaná: 11,4 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 261 g/km;
Mercedes-AMG GT S: spotřeba paliva kombinovaná: 11,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 262 g/km;
Mercedes-AMG GT C: spotřeba paliva kombinovaná: 12,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 284 g/km;
Mercedes-AMG GT R: spotřeba paliva kombinovaná: 12,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 284 g/km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.