Mercedes-Benz

AMG Motorsport

Úspěch vyplývá z tradice - v každé soutěži! 

Úspěchy ve světě motoristického sportu jsou pouze částí značky AMG, stejně jako její sídlo v Affalterbachu. A není divu – protože fascinace automobilovými soutěžemi byla jejím hlavním cílem už od prvních dnů po založení. Od počátku sedmdesátých let se AMG aktivně, a úspěšně, angažuje na motoristických sportovních akcích po celém světě a nepřetržitě ukazuje svým konkurentům koncová světla.

Formule 1: Tři písmena AMG jsou synonymem pro špičkový sportovní výkon. Od sezony 2012 značka Performance toto tvrzení dále podporuje díky svému zastoupení ve Formuli 1. 

Ve spojení s angažovaností společnosti Mercedes-Benz v seriálu Formule 1 a pod označením Tým Formule 1 MERCEDES AMG PETRONAS tak bylo uzavřeno nové úspěšné partnerství. Již ve třetím závodu obsadil Nico Rosberg první místo a získal první vítězství pro stříbrný šíp od roku 1955 – po 55 letech, kdy byly čisté tovární vozy se stříbrným šípem součástí závodů Formule 1. Pro AMG přesto není Formule 1 neznámým územím. Od roku 1996 Mercedes-AMG dodává vozy, které musí všichni piloti následovat v případě nehody: bezpečnostní vozy. V současnosti se používá vůz SLS AMG GT řízený závodním jezdcem a vyslancem značky AMG Berndem Mayländerem.

DTM: AMG je hnací silou v oblasti závodů cestovních vozů. Se vstupem do závodů cestovních vozů v roce 1986 začala pro AMG éra plná úspěchů a řada vítězství.  

Již v roce 1988, přímo na začátku tohoto úspěšného období, byla podepsána smlouva o spolupráci se společností Mercedes-Benz. S více než 160 vítězstvími v závodech, 10 celkovými vítěstvími pro jezdce a 15 v poháru konstruktérů je AMG nejúspěšnějším týmem v historii DTM.  

O bohaté know-how, které AMG získala v průběhu desetiletí své existence, se úspěšně dělí se svými ambiciózními zákazníky. 

Vůz SLS AMG GT3 je od roku 2011 k dispozici a je využíván zákazníky z řád sportovních týmů po celém světě. Sportovní verze vozu s křídlovými dveřmi fascinuje svým úžasným designem a čistou technologií vyvinutou pro motoristický sport. A tato technologická nadřazenost je naplno dokazována dodnes, pro renomované zákaznické sportovní týmy vyhrává spoustu vítězství na krátkých i dlouhých tratích po celém světě.