Mercedes-Benz

Driving Performance od roku 1967.

A jako v Aufrechtu, M jako v Melcheru a G jako v Gross-Aspachu.

AMG – názvy skrývající se za těmito třemi písmeny jsou východisky bleskového vývoje ze dvou hlavních provozů do globální značky AMG Performance.

Příběh začíná v šedesátých letech: Inženýři Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher pracují na závodním motoru 300 SE ve vývojovém oddělení společnosti Daimler-Benz – dokud společnost nezastaví veškeré aktivity v oblasti motoristického sportu.

V roce 1967 založili „Konstrukční kancelář Aufrecht Melcher Großaspach, návrhy a testování pro vývoj závodních motorů“. Společnost sídlí v bývalém mlýnu poblíž vesnice Burgstall. Velmi brzy jsou přepracované motory nutností pro soukromé závodní týmy.

V roce 1971 se 24hodinový závod ve Spa zapíše do análů jako první milník v oblasti motoristického sportu: Vítězství ve své třídě a druhé místo v celkovém hodnocení pro Mercedes AMG 300 SEL 6.8. Těžký luxusní sedan vytřel zrak konkurenčním lehčím závodním vozům – úžasná senzace a jméno AMG obletělo svět.

Od sedmdesátých až do devadesátých let společnost AMG těžila ze své skvělé reputace v oblasti sportovních vozů. Následovaly roky růstu, kdy Společnost AMG vybavovala více a více modelů vozů Mercedes svou výkonnou technologií.

V roce 1990 byla podepsána smlouva o spolupráci, pak v roce 1991 koupila společnost DaimlerChrysler AG 51procentní podíl, stala se majoritním akcionářem a v roce 2005 jediným vlastníkem.

Dnes má společnost Mercedes-AMG v Affalterbachu více než 1 100 zaměstnanců. Součástí vlastní profesionální koncepce společnosti AMG je úsilí o dosažení špičkového výkonu, preciznosti a efektivity. Každý vysoce výkonný vůz AMG slibuje výjimečný výkon, fascinující zážitek z jízdy a nejvyšší kvalitu až do nejmenšího detailu:

V rámci strategie „AMG Performance 50“ aspiruje každý nový model AMG na pozici jedničky na trhu, pokud jde o spotřebu paliva a úroveň emisí. Mnoho vozů AMG je již dnes „nejlepší ve své třídě“, pokud jde o spotřebu paliva, emise, špičkový výkon a točivý moment.