Mercedes-Benz

Zde je vše jiné, ale přesto tak důvěrně známé.

Seznamte se s koncepcí ovládání, která je tak intuitivní jako nikdy předtím, a která se Vám den za dnem lépe přizpůsobuje.

MBUX

Nová třída B se samozřejmě nenechá pouze kompletně ovládat, ona se Vám také s každým dnem lépe přizpůsobuje. Tak si zapamatuje Vaši cestu do práce a v případě dopravní zácpy automaticky zobrazí rychlejší trasu. Za tím vším se ukrývá revoluční systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Multimediální systém, který se neustále učí víc o Vás a Vašich zálibách. A to tak dlouho, dokud Vás nová třída B nezná skoro lépe, než Vy sami.

Koncepce dotykového ovládání

Klasická tlačítka a ovladače hledáte v kokpitu marně. Zde je vše nové. Jako například dotyková obrazovka nebo touchpad, přes které nyní můžete téměř vše v automobilu ovládat pouze jedním prstem a nastavovat dle svých přání. Například styly zobrazení, ambientní osvětlení nebo informační systém. Ty můžete také ovládat přímo dotykovým ovládáním na volantu. Aniž byste museli dát ruce pryč z volantu.

Styly zobrazení

Kokpit Vás přivítá dvěma plně digitálními displeji, které tvoří působivý harmonický celek. Nevypadá pouze exkluzivně, ale snadno se přizpůsobí Vašim požadavkům. Pro displej sdruženého přístroje jsou například na výběr k dispozici tři styly zobrazení „Klasický“, „Sportovní“ a „Decentně moderní“, které můžete změnit podle nálady, průběhu cesty nebo jízdní situace.

Ovládání hlasem

Nová třída B Vám rozumí tak, jako žádný jiný automobil. A to doslova. Díky novému ovládání hlasem MBUX Vám naslouchá a rozumí Vám, aniž by se musela učit hlasové povely. Umí toho ale ještě mnohem víc. Prověří za Vás počasí v cílovém místě, přepne rozhlasovou stanici nebo Vás doveze tou nejrychlejší cestou domů. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Stačí, když vyslovíte: „Můj Mercedesi“. A nová třída B poslechne na slovo a udělá vše, co potřebujete.

MBUX rozšířená realita

Přehled řidiče o dopravní situaci je jedním z nejlepších bezpečnostních systémů. MBUX rozšířená realita pro navigaci Vám pomáhá zorientovat se v komplexních dopravních situacích. Za tím účelem tato technologie kombinuje virtuální svět s reálným. Zobrazení navigačních a dopravních informací na živých obrázcích z okolí vozidla, které se Vám zobrazí na media displeji. Díky tomu Vám tento systém může pomoci dorazit do cíle bezpečně a bez stresu.