Mercedes-Benz

Asistenční systémy

Příkladná bezpečnost se systémy Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice, Vaše GLB Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečný a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste do svého cíle dojeli hlavně bezpečně a bez stresu.

Asistenční systémy a bezpečnost

Adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC

Tento vysoce vyspělý systém již nebudete chtít postrádat především v kolonách nebo při dopravních zácpách. Adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC Vám podstatným způsobem ulehčí práci a automaticky reguluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. V kombinaci s rozpoznáváním dopravních značek můžete rozpoznaná rychlostní omezení pohodlně převzít stisknutím tlačítka.

Asistent prevence kolize Active Brake Assist

Asistent prevence kolize Active Brake Assist za Vás neustále pozorně sleduje situaci a zabraňuje těžkým nehodám způsobeným příliš malým odstupem nebo nepozorností. Systém pak varuje opticky a akusticky před hrozící kolizí. Pokud následně brzdíte příliš slabě, podpoří Vás brzdnou silou přizpůsobenou situaci.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit vznikající zatížení. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud neúmyslně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Asistent rychlostního omezení

Asistent rychlostního omezení Vám usnadňuje dodržování předepsané rychlosti a ušetří Vám zbytečné pokuty. Systém zobrazuje povolenou rychlost: pomocí kamery dokáže rozpoznávat aktuální rychlostní omezení a zobrazit je ve sdruženém přístroji. Zaznamenává i dodatkové tabulky upravující platnost značky při zvláštních povětrnostních podmínkách jako „Za mokra“.

Asistent hlídání mrtvého úhlu

Asistent hlídání mrtvého úhlu za Vás udržuje přehled při změně jízdního pruhu a rozpozná objekty v mrtvém úhlu vozidla. Tím lze zabránit kolizím například na silnicích s více pruhy nebo na dálnicích. Při stání po dalších třech minutách: pokud asistent v oblasti nebezpečí rozpozná cyklisty nebo vozidla, varuje opticky a akusticky.

Asistent dopravního značení

Kamera a navigační údaje mají vždy přehled o platné rychlosti – tak ani Vy neztratíte ve velkém množství značek povědomí o aktuálním platném omezení rychlosti. Jelikož Vás systém neustále informuje, klesá riziko překročení rychlosti. To představuje nejen komfortní funkci, ale i zvýšení bezpečnosti v každodenní silniční dopravě.

Parkování

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Kromě toho Vám pomůže při řízení a u vozidel s automatickou převodovkou navíc při přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

Sada pro parkování s 360° kamerou

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a 360° kamery Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především výhledem do všech stran díky kameře 360° včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Součásti:

- Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortním parkováním a výjezdem z podélných a příčných parkovacích míst

- 360° kamera se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti víka zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému

- Zobrazení překážek nacházejících se pod linií oken, jako např. obrubníků

- Možnost volby různých pohledů pro co možná nejlepší výhled při různých parkovacích a pojíždějících manévrech

- Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC již pro Vás vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem zabrání drahým opravám poškozených plechů.

Součásti:

- Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z podélných a příčných parkovacích míst

- Zpětná kamera pro couvání ve víku zavazadlového prostoru: zobrazení na multimediálním displeji se schematickým znázorněním a s naváděcími křivkami

- Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Osvětlení

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo v protisměru, zapne dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než konvenčními světlomety – při nižší spotřebě energie.

Světlomety MULTIBEAM LED

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety MULTIBEAM LED reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED rychle na dopravní situaci. Částečně zakrytá dálková světla se vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Také světla pro odbočování a adaptivní světlomety optimálně osvětlují zorné pole a Vy můžete rychleji rozpoznat nebezpečí.

Podvozek

Komfortní podvozek

Vychutnejte si komfort na dlouhých úsecích dálnic, zatímco do zatáček můžete vjíždět se sportovním elánem. Vyvážený komfortní podvozek nabízí přesvědčivou kombinaci velkoryse koncipovaného odpružení a velmi dobré jízdní stability. Díky tomu je jízda bezpečná a přitom přináší opravdové potěšení.

Adaptivní nastavení tlumení

Chcete si užít jízdu v zatáčkách, nebo si dopřát vyšší komfort na dlouhých trasách? Podvozek s nastavitelným tlumením nabízí fascinující možnosti. Kolébkovým přepínačem DYNAMIC SELECT ve středové konzole se volí program a tím i charakteristika. Jako byste měli v jednom automobilu dva podvozky, dokonce i kultivovaný sportovní charakter.

DYNAMIC SELECT

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí na stisknutí tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. S režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ velmi vyvážená. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.