Mercedes-Benz

Jízdní vlastnosti

Zažijte zcela novou podobu moderního luxusu.

Elektrifikované motory a plně aktivní podvozek dokonale korunují špičkový komfort nového modelu GLS.

Systém E-ACTIVE BODY CONTROL

Suverénní a vynikající pocit z jízdy na silnici i v terénu.

Se systémem E-ACTIVE BODY CONTROL je v novém modelu GLS dostupný zcela nově koncipovaný aktivní podvozek. Obsahuje kamerové rozpoznání vozovky ROAD SURFACE SCAN (pouze v propojení se sadou jízdních asistentů nebo sadou jízdních asistentů Plus) a aktivní funkci náklonu v zatáčkách CURVE. Vyhodnocuje jízdní situaci, rychlost a náklad. Odpružení a regulace světlé výšky se podle toho automaticky přizpůsobí pro každé kolo zvlášť, díky tomu získáte vynikající jízdní komfort a stabilitu – jak na silnici, tak i mimo ni.

Sada AIRMATIC

Standardní základ pro pohodlné a pohodové cestování.

V sadě AIRMATIC se pojí aktivní systém tlumení s moderním vzduchovým odpružením. Výsledek: inteligentní komfortní podvozek, který se umí automaticky přizpůsobit jízdní situaci, rychlosti a zatížení. S jeho pomocí si můžete užívat vyrovnanou jízdní stabilitu a prvotřídní komfort jak na dobrých, tak i na špatných cestách.

Pohon všech kol 4MATIC

Maximální vyvážení trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti jízdy.

Nový model GLS se díky pohonu všech kol 4MATIC, uzávěrce diferenciálu a speciálním jízdním programům Offroad osvědčí v lehkém i těžkém terénu. Mezinápravový diferenciál točivého momentu na vyžádání (Single Speed) s plně variabilním rozdělováním momentů na přední a zadní nápravě zvyšuje trakci na loukách, štěrku nebo v lehkém terénu a nabízí tak vyšší bezpečnost jízdy. Navíc můžete přes media displej vyvolat animaci jízdní situace, která přibližně zobrazuje stupeň stoupání a úhel sklonu.

Sada Offroad Technik

Optimální trakce na nezpevněném povrchu.

Ještě lepší průjezdnost terénem pouhým stisknutím tlačítka nabízí sada Offroad Technik. Pozměněná charakteristika pohonu s plně variabilním pohonem všech kol včetně točivého momentu na vyžádání (Double Speed) a terénní převod (Low Range) umožňují maximální trakci na nezpevněném povrchu. Další součástí výbavy jsou jízdní programy Offroad pro lehký a těžký terén, rozšířená ochrana podvozku v terénu a také ochrana před proniknutím nečistot a vlhka do motorového prostoru.

Nová generace motorů

Třetí řada modelu GLS přichází s kompletně novou generací motorů.

Důsledně elektrifikovaný benzínový motor V8 s integrovaným startovacím alternátorem vyrábí přídavný točivý moment pro dynamický efekt (EQ Boost) a umožňuje rekuperaci při zpomalování. Pro fascinující výkon a vysokou účinnost jsou zde k dispozici dvě turbodmychadla umístěná ve vnitřním V motoru a inteligentní systém vypínání válců.

Nový šestiválcový řadový vznětový motor s mimořádně kultivovaným chodem je kombinací nejmodernějších technických prvků, díky které nastavuje nová měřítka v oblasti agility, tichého chodu a spotřeby.

Pro nový Mercedes-Benz GLS jsou k dispozici motorizace GLS 350 d 4MATIC, GLS 400 d 4MATIC a GLS 580 4MATIC.

Sada akustického komfortu

Zažijte maximální zvukový komfort během jízdy.

Protihluková izolace sady akustického komfortu (za příplatek), zajištěná pomocí vrstveného bezpečnostního skla s akustickou fólií a dalších izolačních a tlumících opatření, významně snižuje rušivý hluk z vnějšku. Poklidná atmosféra podporuje Vaši koncentraci a umožní Vám dorazit do cíle bez stresu. Vrstvené bezpečnostní sklo má navíc fólii pohlcující infračervené záření, takže se interiér vozu po dopadu slunečních paprsků méně zahřívá a povrchy si i během teplých dní zachovávají příjemnou teplotu.