Mercedes-Benz

Bezpečnost

Výrazné prvky
Nová Třída C nastavuje standarty díky pokrokovým bezpečnostním systémům.

Aktivní asistent jízdy v dopravní zácpě

Aktivní asistent jízdy v dopravní zácpě může řidiči citelně usnadnit práci v dopravní zácpě na dálnici. Automaticky se rozjíždí a udržuje jízdní pruh a odstup od vozidla jedoucího vpředu až do rychlosti 60 km/h.

Bezpečné udržování jízdního pruhu.
Pokud neúmyslně opustíte svůj jízdní pruh nebo se nebezpečně blížíte k jiným účastníkům silničního provozu, může Vás aktivní asistent jízdy v pruzích pomocí zásahu do řízení vrátit zpět do Vašeho jízdního pruhu. Jestliže jízdní pruh přesto opustíte, následují navíc varovné vibrace volantu.

Mezi Vámi: vše zajištěno.

Do vnitřní strany sedadla řidiče je integrován středový airbag. Při silném bočním nárazu se může rozvinout mezi řidiče a spolujezdce za účelem jejich ochrany a snížit tak riziko zranění.

DIGITAL LIGHT: zažijte pokrokové světelné podmínky.
Světlomety DIGITAL LIGHT dostupné za příplatek pracují jako projektor a pomocí brilantního světla se optimálně přizpůsobují změněným podmínkám provozu, vozovky nebo počasí. Světla s vysokým rozlišením dokáží cíleně osvětlit jednotlivé oblasti a díky pokrokovému promítání informací na vozovku cíleně optimalizovat orientaci.