Mercedes-Benz

Vysoká bezpečnost

Bezpečně do cíle – s podporou asistenčních a bezpečnostních systémů.

Bezpečnost je základem naší DNA

To je druhý pilíř RoadEfficiency a vlastnost našich nákladních vozidel, která zdůrazňuje silné stránky nového Actrosu. Například s novým MirrorCam1, které nahrazuje běžné zpětné zrcátko. A s novým Active Drive Assist, dostupným za příplatek pro určité modely Actros s kabinou řidiče L a MirrorCam, který řidiči výrazně usnadňuje činnost a rozhodujícím způsobem zvyšuje bezpečnost.

Bezpečně do cíle – s podporou inovativních asistenčních systémů pro zvýšení jízdní bezpečnosti, které řidiči aktivně ulehčují práci, šetří vozidlo i náklad a přispívají tak k vyšší efektivitě. Při každé jízdě.

Velmi bezpečná nákladní vozidla neznamenají pouze velký pokrok pro všechny účastníky silniční dopravy. Jsou také efektivnější, neboť jsou méně často postižena nehodou, poskytují řidiči podporu a usnadňují mu práci. Veškeré naše zkušenosti, které přesahují 45 let, jsou proto uplatňovány při vývoji inovativních asistenčních systémů.

S nově dostupným Active Drive Assist2, zdokonaleným, za příplatek dostupným Active Brake Assist 52, asistentem dopravního značení3, elektronickou parkovací brzdou a asistentem stability přívěsu4 pokračujeme v této průkopnické práci a přinášíme tak na silnici asistenční systémy, které řidiči poskytují doplňkovou podporu – tedy dobré předpoklady pro bezpečný a efektivní dojezd do cíle.

Přehled výhod

- Rozsáhlá, standardně dodávaná bezpečnostní výbava včetně Active Brake Assist, asistentu regulace stability, asistentu jízdy v pruzích, asistenta sledování bdělosti a osvětlení Follow-me-Home

- Active Drive Assist5 pro zvýšený komfort a vysokou efektivitu

- Asistent udržování odstupu6 s funkcí stop-and-go, Active Brake Assist 52, asistent pro odbočování5,7,8,9, asistent dopravního značení3, elektronická parkovací brzda, asistent stabilizace přívěsu4

- MirrorCam1 pro lepší výhled z vozidla a vyšší bezpečnost při manévrování, odbočování a změně jízdního pruhu

- Automatická dálková/potkávací světla a světla pro odbočování5: vyšší bezpečnost díky automatickým dálkovým/potkávacím světlům/světlům pro odbočování, LED světlům pro jízdu ve dne, koncovým světlům LED5

- Bi-xenonové světlomety5, světla pro odbočování5, přední mlhová světla5

Active Drive Assist2

Nový asistenční systém, dostupný za příplatek pro určité modely Actros, pomáhá řidiči udržovat odstup od vozidel vpředu a zůstat uprostřed jízdního pruhu. Nabízí tak výrazné usnadnění činnosti především na dlouhých monotónních trasách a zvyšuje tak jistotu zachování kondice řidiče.

Nový Active Drive Assist představuje funkční rozšíření asistentu udržování odstupu6který řidiče dokáže kromě automatické regulace odstupu pomocí funkce stop-and-go aktivně podpořit také při udržování jízdního pruhu. K tomu je využívána zdokonalená radarová a kamerová technologie nového asistenta Active Brake Assist 52 v kombinaci s elektrickým posilovačem řízení a asistentem jízdy v pruzích.

MirrorCam10

Nový Actros je místo konvenčních vnitřních zpětných zrcátek vybaven inovativním, aerodynamicky propracovaným systémem MirrorCam. Šetří palivo a nabízí lepší výhled dozadu i v oblasti A-sloupku.

Kromě toho MirrorCam zajišťuje ještě větší bezpečnost při manévrování, odbočování a změně jízdních pruhů například díky otočení obrazu11 z kamery. Alternativně k novému MirrorCam je k dispozici také klasický zrcátkový systém.

Active Brake Assist 52

Pátá generace systému podporuje řidiče12,13 tím, že provede plné brzdění u stojících a pohyblivých objektů a v určitých situacích částečné nebo plné brzdění u pohybujících se a stojících chodců a dokáže tak zmírnit nehody nebo jim zcela zabránit.

Další bezpečnostní systémy

Asistent dopravního značení3

Nový asistenční systém rozpoznává určité dopravní značky v reálném čase, zobrazuje dvě nejdůležitější ve sdruženém přístroji a přispívá tak k bezpečnosti a jízdnímu komfortu. Navíc upozorňuje řidiče vizuálně a akusticky – například při najetí v nesprávném směru do jednosměrné ulice.

Asistent pro odbočování5,14.

Za příplatek dostupný systém může podpořit řidiče při odbočování nebo při změně jízdního pruhu tím, že dokáže rozpoznat pohybující se a stojící objekty v zóně varování vpravo nebo v táhlé zatáčce12,13 a varovat řidiče v případě nebezpečí opticky a akusticky.

Integrace kamery

Příprava pro kameru, dostupná v příplatkové výbavě z výroby, umožňuje rychlou a snadnou montáž až čtyř analogových kamer. To přináší další zvýšení bezpečnosti ‒ například při manévrování.

LED světla pro jízdu ve dne

Nová LED světla pro jízdu ve dne s integrovanými směrovými světly a s typickými světlomety Actros a kabinou řidiče L napomáhají lepšímu rozpoznání vozidla za dne, a tím přispívají k větší bezpečnosti. Navíc se světla při zapnutých potkávacích světlech automaticky ztlumí.

Automatická dálková/potkávací světla a světla pro odbočování

Nový, za příplatek dostupný systém světlometů přispívá ke zvýšení bezpečnosti prostřednictvím optimalizace osvětlení vozovky. Vedle světel pro jízdu ve dne v LED zahrnuje také automatické přepínání potkávacích světel, automatická světla pro odbočování a přední mlhová světla. V závislosti na natočení volantu a rychlosti se při zatáčení automaticky aktivuje přední mlhové světlo na straně směru zatáčení a oblast zatáčky je lépe osvětlena. Kromě toho zvyšuje automatické zapínání a vypínání dálkových světel komfort a bezpečnost jízdy.

Prezentovaná vyobrazení jsou pouze příklady a nemusí odrážet skutečný a aktuální stav originálních vozidel. Pro další informace se prosím obraťte na svého prodejce Mercedes-Benz.

/1/ Nelze ve spojení s některými třídami ADR.

/2/ Příplatková výbava, pouze v kombinaci s asistentem udržování odstupu.

/3/ Příplatková výbava, standardní výbava v kombinaci s Multimedia Cockpit, interactive.

/4/ Pouze v kombinaci s přívěsem/návěsem s ABS/EBS.

/5/ Příplatková výbava.

/6/ Příplatková výbava, pouze v kombinaci s Active Brake Assist 5.

/7/ K dispozici pro vybrané konfigurace.

/8/ K dispozici s vybranými nádržemi.

/9/ V kombinaci s třídílným blatníkem.

/10/ Ne u modelu Atego.

/11/ Pouze v kombinaci s přívěsem/návěsem podporujícím sběrnici CAN.

/12/ V rámci hranic systému.

/13/ Za optimálních podmínek.

/14/ K dispozici pouze pro Actros a Antos jako 4x2 LS a 6x2 L a také v kombinaci s velikostí nádrže 650 mm x 700 mm a třídílným blatníkem.