Mercedes-Benz

Fuel Duel

Actros Euro VI v přímém srovnání.

Fuel Duel jde do druhého kola.

Tématu hospodárnosti je u Mercedes-Benz Trucks věnována maximální pozornost. Váš zisk ovlivňují investice, spotřeba, údržba a opravy, jakož i zůstatková hodnota. Během celé doby provozu Vašeho nákladního vozidla představují náklady na palivo cca 50-60% výdajů na vozidlo.

Actros je nesporným průkopníkem ohledně hospodárnosti, a to už roky. Mercedes-Benz Trucks vyvíjí stále nové technologie na úsporu paliva, jako např. inovativní asistenční systém Predictive Powertrain Control (PPC), který do automatického řazení integruje styl jízdy upravený dle topografie.

Přehled výhod

- Náklady na kilometr poskytují nejlepší přehled o celkových nákladech na nákladní vozidlo.

- Náklady na palivo představují více než 50% nákladů na kilometr.

- Řidič svým stylem jízdy značně ovlivňuje spotřebu paliva. Školení řidičů proto významně přispívají k dalším úsporám paliva.

- Inovace jako PPC pomáhají řidiči uspořit navíc až 5% paliva.

- Dlouhé intervaly údržby a vysoká zůstatková hodnota rovněž přispívají k nižším nákladům na kilometr.

Souboje

V rámci Mercedes-Benz Trucks Fuel Duel dokážeme, že je Actros v porovnání s konkurencí velmi účinné nákladní vozidlo. Díky internetovým telematickým službám společnosti Daimler Fleetboard je možné tyto skutečnosti objektivně prokázat. Fleetboard umožňuje na základě různých služeb optimalizované řízení vozidla, řidičů a přepravy.