Mercedes-Benz

Buďte o kilometry
napřed!

The Fuel Duel.

Udělejte krok vpřed.

Být podnikatelem je výzva. Den za dnem ze sebe dáváme všechno. Stejně jako vy dáváte všechno, uděláme i my všechno pro vás. Náš nový Actros s vyspělým systémem Predictive Powertrain Control (PPC) dosahuje ve srovnání se svým předchůdcem úspory paliva až 3% na dálnicích a až 5% na okresních silnicích. Vyzkoušejte nový Actros s programem Fuel Duel ve vašem vlastním vozovém parku a zažijte ten rozdíl. Při využívání programu Fuel Duel jezdíte vlastní trasu se svým běžným nákladem a samozřejmě využíváte vlastní řidiče. Jediné, co vám nepatří, je nákladní vozidlo. Ještě ne. Přesvědčte se sami během dvoutýdenního programu Fuel Duel. Nespokojte se s ničím menším. Go the extra mile!

Během celé doby živostnosti vozidla dosahují náklady na palivo přibližně 50 až 60% nákladů na provoz.Každá malá úspora spotřeby má potenciálně velký vliv na efektivitu vašeho vozového parku. Kromě toho si přejete jako podnikatel pravděpodobně také omezit emise CO2 vašeho nákladního vozidla. Úspora paliva až 5% znamená také snížení emisí CO2 až o 5%. Fuel Duel je tedy nejen maximálně výhodný, ale může přispět také k udržitelnosti vašeho podnikání. 

Udělejte krok vpřed - go the extra mile!

Program Fuel Duel znamená, že si vyzkoušíte vůz ve vlastním provozu.

- Vaši řidiči

- Vaše trasa

- Váš náklad

Základem pro tyto ukazatele byly všechny duely provedené v rámci celé Evropy.
Z toho duely realizované v České republice: 115. Ujeté kilometry: 757.873 km. Úspora paliva proti konkurentům: 10,6% Výsledek!

Nový Actros.
až o 3% efektivnější na dálnicích a až o 5% na okresních silnicích.

Actros, kterého budete testovat během Fuel Duel, jisto jistě není speciálně připravené vozidlo. Tento tahač od společnosti Mercedes-Benz má vyvážené pohonné ústrojí, které dostane z každé kapky dieselu to nejlepší, zdokonalenou aerodynamiku a bezpočet inovací, které dále sníží spotřebu paliva.

Boční prahy, střešní spoiler a boční spoilery za kabinou

Tyto komponenty zajišťují ideální proudění vzduchu podél vozidla. Nové jsou vydutě tvarované boční spoilery za kabinou: ještě více zlepšují aerodynamiku a prokazatelně snižují spotřebu paliva.

Jízdní programy.

Actros Fuel Duel disponuje dvěma jízdními programy: „economy” a „economy+”. Jízdní program „economy” je optimalizován pro mezinárodní přepravu zboží a přispívá k obzvláště ekonomickému způsobu jízdy. Na místo jízdního programu „power” může být Actros vybaven také jízdním programem „economy+” (k dostání na vyžádání), který byl vyvinut speciálně pro optimální chování při řazení a maximální úspory.

Motor OM 471.

Největší silou vozu Actros Fuel Duel je Motor OM 471 se zdvihovým objemem 12,8 litrů nejnovější generace Euro VI. Tento pohon disponuje zdokonaleným vstřikovacím systémem X-Pulse, který pracuje s maximálním vstřikovacím tlakem 2 700 bar. Optimální plnění válců zajišťuje asymetrické turbodmychadlo. Tyto inovace snižují spotřebu paliva a tím i emise CO2, aniž by přitom docházelo ke zvýšené spotřebě AdBlue.

Predictive Powertrain Control.

Charakteristickou inovací v oblasti efektivity silniční dopravy je zdokonalená Predictive Powertrain Control (PPC). S promyšleným systémem GPS a precizními topografickými mapami silnic tento prediktivní tempomat nyní rozpozná také poloměry zatáček, kruhové objezdy a omezení rychlosti. Díky tomu ušetří nový Actros mnohem více paliva na dálnicích a především na okresních silnicích.

Kabina řidiče StreamSpace.

Široká kabina StreamSpace v Actros nabízí to nejlepší z obou světů: Řidič má dostatečný prostor pro bydlení i práci a přesto je kabina kompaktní. To propůjčuje vozu Actros Fuel Duel obzvláště efektivní aerodynamiku a přispívá ke snížení spotřeby paliva.

MirrorCam.

Systém MirrorCam vozidel Actros v programu Fuel Duel je skutečně jedinečný. Sleduje dopravu za vozidlem i vedle něj a je bezpečnější, jelikož zobrazuje celý tahač. Systém používá kamery a displeje na A-sloupcích. Běžná vnější zpětná zrcátka jsou tak nahrazena aerodynamickým MirrorCam, což dále snižuje spotřebu paliva.

Pneumatiky.

Pneumatiky vozidel Actros v programu Fuel Duel mají nižší valivý odpor a díky tomu nižší spotřebu. Této úspory je dosaženo správnou kombinací profilu, materiálu a šířky pneumatiky. Hliníkové disky, které jsou lehčí než ocelové disky, snižují hmotnost, a tím dochází k další úspoře paliva. Actros může být volitelně vybaven pokročilým systémem měření tlaku v pneumatikách, aby se zabránilo zbytečné spotřebě paliva.

Powertrain.

Automatizovaná převodovka PowerShift s optimalizovaným olejovým okruhem a plynulejší změnou převodového stupně snižuje tření pohonného ústrojí. Díky delšímu převodu zadní nápravy je k dispozici točivý moment při nižších otáčkách. Actros Fuel Duel kromě toho disponuje aktivním mazáním zadní nápravy, které snižuje spotřebu paliva. Hladina oleje v nápravě je upravována podle zatížení vozu.