Mercedes-Benz

Predictive Powertrain Control

Jednoduše lepší jízda – s Predictive Powertrain Control.

Se systémem Predictive Powertrain Control, který je nyní součástí standardní výbavy, budete nyní při Vašich jízdách v modelu Arocs šetřit ještě více paliva. Na dálnicích i běžných silnicích stejně jako ve městě.

Systém integruje styl jízdy upravený dle topografie do automatického řazení a umožňuje tak v kombinaci s precizně sladěnou strategií řazení úsporu paliva až 5 %. Nové rozšíření funkcí systému Predictive Powertrain Control přitom nyní umožňuje využít výhody systému i na běžných silnicích. Predictive Powertrain Control využívá kromě satelitního lokalizačního systému také precizní mapy ve 3D.

Přehled výhod

- Predictive Powertrain Control1: nižší spotřeba paliva

- Rozpoznání průběhu vozovky, jako nadcházející klesání, stoupání, křižovatky a kruhové objezdy

- Optimalizace okamžiků řazení, volby převodových stupňů a rychlosti nastavené tempomatem

- Optimální využití systému díky nastavení s využitím dopravních informací s variabilní horní a spodní hysterezí a vlastním asistentem dopravního značení

- Nyní využitelné nejen na dálnicích, ale i na běžných silnicích

Suverénní a úsporný. Nový systém PPC, který je součástí standardní výbavy

Automaticky předvídavá jízda

Na strmém svahu, před vrcholem stoupání, při sjíždění z kopce, v údolích nebo na rovině – Predictive Powertrain Control včas rozpozná nadcházející situace a jedná předvídavě. Za tím účelem Predictive Powertrain Control permanentně zjišťuje kinetickou energii vozidla a využívá ji například před vrcholem stoupání nebo na rovině pro fáze EcoRoll. To snižuje ztrátový moment a šetří palivo. Systém navíc zajistí, aby se pořadí řazení přizpůsobilo nadcházející jízdní situaci, tedy například omezí počet procesů řazení a zvětší skoky řazení. To rovněž přispívá ke snížení spotřeby.

Jízdní programy

Jízdní program Economy

Jízdní program Economy

Tento jízdní program s inteligentními funkcemi je speciálně navržen pro úsporu paliva v dálkové dopravě. Řidič si může vždy podle situace zvolit mezi jízdním režimem Standard, Economy, Economy+ a manuálním režimem.

Ať už hustá městská doprava nebo dálnice: Jízdní režimy nabízejí nejlepší možný výsledek, pokud jde o chování při startu, dynamickou odezvu na obtížný terén, stejně jako výběr vhodné doby řazení a dynamiku řazení v příslušné situaci.

Jízdní program Power

Tento jízdní program je navržen speciálně na těžkou distribuční dopravu, ale také na celkovou hmotnost vozidla do 120 tun. Jízdní režimy Standard, Economy, Power a Manual dovolují způsob jízdy dynamický i s úsporou paliva.

Ať se jedná o dopravu těžkých nákladů nebo těžkou distribuční dopravu: Jízdní programy poskytují z hlediska chování při rozjezdu, dynamiky při rozjezdu s těžkým nákladem i volby okamžiku řazení a dynamiky řazení v dané situaci vynikající výsledek.

Jízdní program Fleet

Jízdní program s režimy Economy, Economy+ a Manual snižuje spotřebu paliva pomocí inteligentních funkcí.

Jízdní režimy přitom poskytují z hlediska chování při rozjezdu, dynamiky při rozjezdu s těžkým nákladem i volby okamžiku řazení a dynamiky řazení v dané situaci vynikající výsledek.

Jízdní program Offroad

Jízdní program Offroad s jízdními režimy Standard, Economy, Offroad a manuálním režimem je optimálně přizpůsoben zvláštním požadavkům v oblasti stavební dopravy. Umožňuje hospodárné řízení a zlepšené manévrování při startu nebo manévrování na staveništích, stejně jako při nízkorychlostní jízdě na cestách s nekvalitním povrchem.

Ať už na poli nebo venkovské komunikaci: Režimy jízdy nabízejí nejlepší možný výsledek, pokud jde o chování při startu, dynamickou odezvu na obtížný terén, stejně jako výběr vhodného bodu řazení a dynamiku řazení v příslušné situaci.

Jízdní program Fire-Service

Díky inteligentním funkcím je tento jízdní program navržen speciálně pro požární zásahy. Řidič má na výběr z jízdních režimů Standard, Economy, Fire a Manual. V případě potřeby je možné přejít z mimořádně dynamického jízdního stylu na zvláště úsporný.

Jízdní program Fire-Service doplňuje jízdní režim Standard. Zbavuje řidiče rutinních úkonů díky automatizovanému vypnutí spojky, řazení a zapnutí spojky. V případě potřeby je jízdní program aktivní permanentně a bez časového omezení.

Jízdní program Heavy

Tento jízdní program je navržen pro použití pro těžkou zátěž při hmotnosti soupravy více než 120 tun. Je přesvědčivý díky obzvláště krátké době řazení a přesné volbě převodového stupně přizpůsobené dané situaci.

Řidič může optimalizovat jízdní chování – nezávisle na celkové hmotnosti soupravy – zapnutím a vypnutím programu i aktivací režimů Standard, Economy a Manual a tím dosáhnout nejlepšího možného výsledku i z hlediska volby okamžiku řazení a dynamiky řazení v dané situaci.

/1/ Ne u modelu Atego.