Mercedes-Benz

Motory, převodovka, řazení

Motory, převodovka, řazení

V energických, robustních motorech modelu Arocs se skrývá pokroková, mimořádně účinná technologie Euro VI. Především však síla, kterou denně potřebujete při náročném použití ve stavební dopravě. A automatizované řazení Mercedes PowerShift 3 přesvědčí vysokým jízdním komfortem, precizní volbou převodových stupňů, efektivním přenosem síly a zdokonaleným ovládáním.

18 výkonových stupňů motorů.

6válcové řadové motory modelu Arocs s obzvláště dlouhou životností beze zbytku pokryjí veškeré požadavky na výkon ve stavební dopravě. Pro optimální zaměření na účel použití jsou úsporné agregáty Euro VI dodávány ve čtyřech třídách zdvihového objemu 7,7 l, 10,7 l, 12,8 l a 15,6 l.

PŘEHLED VÝHOD

- Robustní, výkonné 6válcové řadové motory se sníženou spotřebou ve čtyřech třídách zdvihového objemu s celkem 18 výkonovými stupni od 175 kW (238 k) do 460 kW (625 k

- Spontánní nárůst síly díky vysokým točivým momentům i v nízkém rozsahu otáček

- Široký rozsah točivého momentu pro méně časté řazení a ochranu spojky a převodovky

- Automatické řazení Mercedes PowerShift 3 se šesti variantami převodovky zaměřenými na účel použití, s 8, 12 a 16 převodovými stupni

- Připojitelné jízdní režimy a přídavné funkce, režim vyprošťování, rychlá jízda vzad

- Funkce plazivé rychlosti s integrovaným manévrovacím režimem pro snadný rozjezd a přesné manévrování

- Za příplatek dostupné dvojité řazení H s pneumatickou podporou řazení pro jednu 9stupňovou nebo tři 16stupňové převodovky

High Performance Engine Brake1

Pro další zvýšení bezpečnosti se za příplatek dodává třístupňová odlehčovací brzda nepodléhající opotřebení, která nabízí brzdný výkon až 475 kW2. Třístupňová brzdová soustava snižuje opotřebení provozní brzdy a zároveň zvyšuje bezpečnost a kontrolu nad vozidlem.

Motorová brzda

Brzdová soustava s možností přepínání mezi třemi stupni a brzdným výkonem až 350 kW snižuje opotřebení provozní brzdy a současně zvyšuje bezpečnost a kontrolu nad vozidlem.

Mercedes PowerShift 3

Citelná dynamika, jednoduché ovládání a nízká spotřeba: automatizovaná převodovka se stará o precizní volbu převodových stupňů, krátké časy řazení, vysoký jízdní komfort a vysokou hospodárnost. Díky citlivé senzorice zajistí Mercedes PowerShift 3 řazení převodových stupňů přizpůsobené jízdní situaci a naložení vozidla. Je rozpoznáván decelerační režim při jízdě z kopce a udržován převodový stupeň. Funkce plazivé rychlosti s integrovaným režimem pro manévrování umožňuje snadné rozjetí a citlivé manévrování s vozidlem. Mimoto usnadňují jízdu ve stavební dopravě různé jízdní režimy a doplňkové funkce.

U Mercedes PowerShift 3 zajišťují doplňkové funkce, jako přímé řazení z 1 na R, režim vyprošťování a rychlé převody zpátečky, snadné manévrování s vozidlem. Rozjíždění je navíc mimořádně komfortní díky funkci plazivé rychlosti.

Turbo-retardér spojka

Za příplatek dostupná Turbo-retardér spojka zaručuje citlivý rozjezd bez opotřebení, manévrování s maximální tažnou silou a vysoké brzdné momenty, a to i při nízké rychlosti jízdy.

Další vlastnosti

Výhodou v otázce zaměření na účel použití je snímač náklonu. S jeho pomocí je rozpoznána jízda z kopce a zabráněno zařazení vyššího převodového stupně. Široký rozsah točivého momentu umožňuje v terénu déle udržet zařazený převodový stupeň. To snižuje četnost řazení, omezuje přerušení hnací síly a tím odlehčuje spojku a převodovku.

/1/ Standardní výbava v kombinaci se sekundárním vodním retardérem.

/2/ V závislosti na variantě motoru.