Mercedes-Benz

Pracoviště, interiér

Nejlepší místo je rezervováno pro řidiče.

Při prvním usednutí do vozidla na zkoušku a po nesčetných jízdách – kabiny řidiče modelu Arocs ukazují, jaké vlastnosti má moderní pracoviště. S příkladnou ergonomií, vysokou funkčností a mnoha novými a praktickými detaily, které jednoduše ulehčují tuto těžkou práci.

PŘEHLED VÝHOD

- Zvýšený komfort jízdy a práce díky ergonomicky ztvárněnému pracovišti řidiče

- Tři varianty kokpitu s intuitivně ovládaným multifunkčním volantem, Mercedes PowerShift 3 a elektronickou parkovací brzdou

- MirrorCam v kombinaci s Multimedia Cockpit pro lepší přehled při manévrování, odbočování a změně jízdního pruhu

- Nový klíček, za příplatek systém komfortního zamykání

- Za příplatek široká nabídka rádií a multimediálních systémů a navigací pro nákladní vozidla

- Pohodlná sedadla s mimořádně prostorným sedákem a velkým rozsahem nastavení

- Systém topení a větrání s regulací vzduchu, spontánní odezvou a využitím zbytkového tepla, za příplatek klimatizace, automatická klimatizace, teplovodní přídavné topení a nezávislá klimatizace

- Rozsáhlá koncepce úložných prostor s možností individuálního rozšíření a četnými praktickými odkládacími schránkami

Multimedia Cockpit

Pro zvýšený komfort jízdy, práce a obsluhy a optimální propojení řidiče, vozidla, centrály a logistických procesů lze Arocs za příplatek vybavit inovativním systémem Multimedia Cockpit.

Multimedia Cockpit

StyleLine

Příplatková výbava StyleLine dodává interiéru díky ozdobným prvkům s hliníkovým vzhledem stylový, moderní ráz.

Kromě lišty s hliníkovým vzhledem a nápisu na přístrojové desce a štítku StyleLine na vnější odkládací schránce podtrhnou individuální charakter například chromované aplikace na koženém volantu, ovládací páce sloupku řízení a parkovací brzdě. Další lesklé akcenty přináší chromované lemování sdruženého přístroje a sekundárního displeje Multi-Touch-Display1. A individuální charakter stylově dotváří koberečky pro místo řidiče, spolujezdce a prostřední část z kvalitního veluru.

StyleLine

TrendLine

S výbavou TrendLine dostupnou za příplatek můžete dodat kabině řidiče díky ozdobným prvkům v dekoru dřeva teplou a mimořádně příjemnou atmosféru.

Výrazná ozdobná lišta s nápisem TrendLine na přístrojové desce je doplněna dalšími dřevěnými aplikacemi, například na podestě a vedle volantu. Součástí dodávky jsou rovněž: vkládací velurové koberečky pro místo řidiče, spolujezdce a motorový tunel a štítek TrendLine na vnější odkládací schránce. Kromě ozdobných dřevěných prvků přinášejí další individuální akcenty kožený volant a ovládací páka sloupku řízení s chromovanými aplikacemi, chromovaná lemování sdruženého přístroje a sekundární Multi-Touch-Display1.

TrendLine

Ambientní osvětlení LED

Nové, za příplatek dostupné ambientní osvětlení LED zvyšuje díky různým možnostem využití komfort jízdy, práce a bydlení.

Modrá LED světla s možností ztlumení tak nabízí lepší orientaci v kabině řidiče při nočních jízdách. A nepřímé, rovněž ztlumitelné orientační a obytné osvětlení v jantarové barvě tak vytváří po práci a při přenocování útulnou atmosféru. Dále zvyšuje komfort světelný budík, který patří k ambientnímu osvětlení LED. Navíc lze na plánovaný čas probuzení také aktivovat rádio nebo jiné zdroje audiosignálu.

Ambientní osvětlení LED

Sedadla

Všechna sedadla přesvědčí vysokým komfortem. Ovládací prvky jsou intuitivně uspořádané, sedáky jsou obzvlášť široké a rozsah nastavení velký: v podélném směru až 250 mm, výškově až 120 mm.

Arocs je ve standardním provedení vybaven standardním odpruženým sedadlem řidiče. Sedadlo se vzduchovým odpružením nabízí vysoký komfort sezení, četné možnosti nastavení a potah z hladké tkaniny. Pro další zvýšení komfortu je za příplatek dostupné komfortní odpružené sedadlo a klimatizované odpružené sedadlo.

Sedadlo odpružené, komfortní

Úložné prostory a odkládací schránky

Koncepce úložných prostor s možností individuálního rozšíření přispívá k udržení pořádku.

Komfort bydlení v kabině řidiče L BigSpace. Kabina řidiče L BigSpace se šířkou 2500 mm pro převážně silniční použití s častým přenocováním je vybavena komfortním lůžkem o délce 2200 mm a šířce 750 mm. Spodní odkládací schránky, přístupné zevnitř i zvenku, poskytují dostatek místa i pro objemné předměty. Pro lepší rozdělení jsou za příplatek k dispozici dva posuvné a vyjímatelné odkládací panely.

Komfort bydlení v kabině řidiče L BigSpace

Další výbava

Pro vyšší komfort se za příplatek dodává řada dalších praktických výbav, jako je chladnička s objemem 25 l3, vysoký úložný prostor s objemem 15 l pro tunel motoru nebo střední sedadlo pro druhého spolujezdce. Dále je za příplatek dostupný sklopný stolek integrovaný do panelu přístrojové desky na straně spolujezdce a síť na zavazadla pro zadní stěnu kabiny řidiče.

Vzduchotlaká pistole

Vzduchotlaká pistole s ohebnou hadicí dobře slouží při čištění kabiny řidiče.

/1/ Není dostupné pro Classic Cockpit.

/2/ Příplatková výbava, standardní výbava v kombinaci s Multimedia Cockpit, interactive.

/3/ Objem 36 l u vozidel s rovnou podlahou.