Mercedes-Benz

Rám, podvozek, odpružení

Kdo chce stavět, potřebuje pevný základ.

Možnost zatížení a robustnost náleží u Arocsu ke standardní výbavě.

Jízda na staveništích a na silnicích klade na rám rozdílné požadavky. Proto jsme pro Arocs vyvinuli dva rámy. Jeden s úzkým rozchodem rámu 744 mm, který přesvědčí vysokou schopností deformace a stabilitou i v extrémních terénních podmínkách. A druhý rám s širokým rozchodem 834 mm, jehož výhody se plně projeví při jízdě po silnici, ale zároveň přesvědčí i při jízdě v lehkém terénu.

PŘEHLED VÝHOD

- Robustní ocelové odpružení s dlouhou životností pro vysokou nosnost a vysoké zatížení v těžkém stavebním použití

- Vzduchové odpružení se čtyřmi měchy1 pro optimalizovanou jízdní dynamiku a komfort jízdy u převážně silničního použití

- Dva různé rámy optimalizované na účel použití na staveništi / v terénu a také pro silniční použití s různými rozchody rámu 744 mm a 834 mm a třemi tloušťkami podélníku 7 mm, 8 mm a 9 mm

- Vozidla 8 x 6 a 8 x 8 s vyrovnáním zatížení nápravy pro menší opotřebení a lepší ovládání v terénuElektronický brzdový systém s integrovanou funkcí odlehčovací brzdy, bubnovými a/nebo kotoučovými brzdami, asistent pro rozjezd do stoupání

- Různé varianty pohonu všech kol, zaměřené na účel použití, a Hydraulic Auxiliary Drive2 pro krátkodobou maximální trakci při vysokém užitečném zatížení

- Velká světlá výška díky zvětšené výšce rámu a přední a zadní nápravy s různým zalomením až po rovné provedení nápravy

Rám se schopností deformace

Rám se schopností deformace

Pro použití na staveništi je Arocs vybaven pevným a pružným rámem s obzvláště vysokou schopností deformace. Díky němu je síla motoru přenášena bez ztrát i v nerovném terénu.

Varianty odpružení

Robustní ocelové odpružení nebo kombinace ocelového odpružení se vzduchovým – Arocs má vždy to správné řešení podle účelu použití.

Obzvláště dobrou nosnost a vysoký komfort odpružení zajišťuje ve stavební dopravě robustní ocelové odpružení s dlouhou životností.

Světlá výška

Různé druhy použití vyžadují různou světlou výšku. Tahač návěsů, valník, domíchávač betonu nebo sklápěč – Arocs vyhoví všem požadavkům.

Všechny modely Arocs jsou opatřeny vyšším rámem a tím také vyšší světlou výškou. Tahače návěsů Arocs nabízí dostatečnou základní výšku, aby bylo možné bez poškození vjet na staveniště. A pro optimalizovaný nájezdový úhel je Arocs vybaven kratšími převisy rámu.

Vyrovnání zatížení nápravy

Vyrovnání zatížení nápravy mezi předními nápravami zabraňuje u vozidel 8 x 6 a 8 x 8 poškození v důsledku přetížení.

/1/ Za příplatek se zvýšenou nosností.

/2/ K dostání jako příplatková výbava pro dvounápravová a třínápravová vozidla se vzduchovým odpružením na zadní nápravě.