Mercedes-Benz

Spolehlivost

Mimořádná spolehlivost na cestách – s využitím všech zkušeností z více než 110 let výroby vozidel.

Zvětší Váš předstih před konkurencí.

Výroba našich nákladních vozidel vždy vychází z nejpřísnějších existujících standardů kvality: požadavky praxe. Nebo zkrátka: Vaše.

To pro nás znamená: nabídnout Vám nákladní vozidla, která fungují bez problémů i za extrémních podmínek a v náročném terénu. Jinými slovy: „Trucks you can trust“.

Jako Váš partner, který Vás podporuje při efektivním plnění Vašich každodenních úkolů, budeme nadále dělat vše pro mimořádnou spolehlivost Vašich jízd. S využitím všech zkušeností z více než 110 let výroby vozidel. Díky nákladním vozidlům s robustními, tisíckrát osvědčenými součástmi a výbavami, které zohledňují topografické a klimatické podmínky v místě použití.

Přehled výhod

- Spolehlivost díky robustní konstrukci s dlouhou životností a výrobě u Mercedes-Benz

- Precizně vzájemně sladěné konfigurace hnacího ústrojí s mimořádně robustní konstrukcí a delší životností

- Nápravy přizpůsobené účelu použití a komponenty rámu, podvozku, odpružení a brzd

- Oborové informační centrum ve Wörthu s cca 180 prakticky orientovanými oborovými řešeními

- Společnost Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks realizuje přestavby vozidel šité na míru

- Dlouhé intervaly údržby a konstrukce umožňující snadný servis pro nízké náklady na opravy a údržbu

- Originální náhradní díly Mercedes-Benz pro spolehlivost a zachování hodnoty a originální výměnné díly jako výhodná alternativa

Testována, aby vyhověla nejvyšším nárokům: těm Vašim.

Od stěračů až po brzdová světla – spolehlivost patří u Mercedes-Benz k základní výbavě. Neboť už samotný vývoj konstrukce se řídí heslem: každá součást je důležitá.

Vývoj a testování

Spolehlivost nákladního vozidla je definována již při jeho vývoji. Díky stanovení cílů spolehlivosti pro každý jednotlivý díl a každou konstrukční sestavu, stejně jako pro celý systém nákladního vozidla.

Základem pro práci ve vývojovém a testovacím centru ve Wörthu jsou přitom kromě dlouhých zkušeností také nejmodernější vědecké metody a v neposlední řadě očekávání našich zákazníků. Navíc: vše, co jsme vyvinuli, je podrobeno extrémně náročným zátěžovým testům. Od funkčních zkoušek jednotlivých součástí přes dlouhodobé testy na zkušebním stavu až po testování zkušební jízdou. Testujeme robustnost, dlouhou životnost a spolehlivost našich nákladních vozidel v každém ohledu.

Spolehlivé motory
Všechny motory se vyznačují robustní konstrukcí s dlouhou životností, vysokou spolehlivostí a prodlouženou dobou používání.

Hnací ústrojí
Všechny součásti hnacího ústrojí jsou vzájemně sladěny a vyrobeny výhradně u Mercedes-Benz.

Rám, podvozek, odpružení
Silniční i staveništní použití klade nejrůznější požadavky na rám, podvozek, odpružení a brzdy. Proto jsou všechna naše nákladní vozidla vybavena právě těmi součástmi, se kterými jsou dobře připravena na jejich účel použití.

Originální díly Mercedes-Benz

V případě údržby a oprav je správnou volbou použití originálních náhradních dílů Mercedes-Benz. Neboť ty byly vyvinuty speciálně pro příslušný účel použití a prokázaly svou kvalitu v řadě testů a na tisících kilometrů zkušebních jízd.