Mercedes-Benz

Kabina řidiče, výbava

Pracovat uvolněně a koncentrovaně.

Říká se, že létání je krásnější. O tom pochybujeme.

Na první pohled i při bližším prozkoumání – kabiny řidiče modelu Atego ukazují, na čem ve stavebních oborech záleží.

Varianty kabin řidiče

Kabina řidiče typu S a kabina S se zadní stěnou prodlouženou o 180 mm přesvědčí kompaktními vnějšími rozměry a prostorným interiérem. Atraktivní vzhled interiéru a vysoce kvalitní zpracování zajišťují obzvláště vysoký komfort při práci a jízdě.

Přehled výhod

- Kabina řidiče typu S nebo kabina řidiče typu S s prodlouženou zadní stěnou do detailu přizpůsobená účelům svého využívání ve vedlejších stavebních oborech

- Ergonomicky uspořádané pracoviště

- Tři různé varianty kokpitu zaměřené na účel použití

- Automatické řazení Mercedes PowerShift 3 pro lepší obsluhu, manuální řazení je k dispozici

- Přehledný sdružený přístroj s barevným TFT displejem o úhlopříčce 10,4 cm; za příplatek barevný displej TFT o úhlopříčce 12,7 cm s funkcí video a přípravou pro zpětnou kameru1

- Intuitivně ovládaný multifunkční volant

- Různá rádia, za příplatek multimediální rozhraní

- Rozsáhlá nabídka širokých, pohodlných sedadel s velkým rozsahem nastavení

Pracovní prostor

Soustředěná práce bez stresu – o to se u modelu Atego starají tři různé varianty kokpitu zaměřené na účel použití se sdruženým přístrojem o úhlopříčce 10,4 cm, který nabízí rychlé, komplexní a zároveň přehledné zobrazení všech důležitých informací. Za příplatek je dostupný sdružený přístroj o úhlopříčce 12,7 cm s funkcí video – například pro použití zpětné kamery.

Classic Cockpit

Classic Cockpit u modelu Atego je díky četným úložným prostorům optimálně konstruován pro použití ve vedlejším stavebním oboru. Vše je umístěno ergonomicky a v dosahu řidiče.

Multifunkční volant

Mnohé funkce lze řídit pomocí osmi tlačítek umístěných po levé a pravé straně volantu. Lze tak přijímat telefonní hovory, ovládat asistenční systémy nebo změnit nastavení rádia.

Multifunkční volant

Rádia

Pro zajištění dobré zábavy lze Atego za příplatek vybavit rádiem s CD, rádiem s CD s připojením Bluetooth® nebo rádiem s CD Bluetooth®, komfort. Všechna jsou opatřena rozhraním USB a Aux-in.

Rádio

Příprava pro použití multimediálních systémů

Pro snadnou integraci mobilních telefonů, MP3 přehrávačů nebo běžně dostupných navigačních systémů je za příplatek k dispozici univerzální příprava. Hlasové výstupy probíhají přes reproduktory vozidla.

Příprava pro použití multimediálních systémů

Sedadla

Všechna sedadla přesvědčí vysokým komfortem. Ovládací prvky jsou intuitivně uspořádané, sedáky jsou obzvlášť široké a rozsah nastavení velký: v podélném směru až 200 mm, výškově až 100 mm.

Atego je ve standardním provedení vybaven standardním odpruženým sedadlem řidiče. Sedadlo se vzduchovým odpružením nabízí vysoký komfort sezení, četné možnosti nastavení a potah z hladké tkaniny. Pro další zvýšení komfortu je za příplatek dostupné komfortní odpružené sedadlo a klimatizované odpružené sedadlo.

Sedadlo řidiče 

/1/ Zpětná kamera je dodávána v rámci příslušenství Mercedes-Benz.