Mercedes-Benz

Komfort jízdy, připravenost pro nástavby

Atego poskytuje dobrý a suverénní pocit při jízdě.

Budete se ptát, proč jste kdy jezdili jiným automobilem.

Od modelu Atego smíte očekávat mnoho: například efektivní práci s vozidlem, velmi dobré jízdní vlastnosti a výbornou připravenost pro nástavby. Tedy prakticky vše, co potřebujete. A čeho se již po první jízdě nebudete chtít vzdát.

Přehled výhod

- Suverénní komfort jízdy, výborná připravenost pro nástavby

- Elektronický stabilizační program ESP®1

- Čtyřbodové uložení kabiny řidiče

- Nízká nedotáčivost díky optimalizovanému vedení zadní nápravy

- Ocelové odpružení s optimalizovanou hmotností a s vícelistými parabolickými pružinami

- Velmi dobré možnosti připojení a integrace nástavby

- Zdokonalené ovládání díky detailům a výbavám přizpůsobeným účelu použití

Komfort jízdy

Atego dodává velmi dobrý, suverénní pocit při jízdě. Základem toho je příkladná souhra asistenta regulace stability1, uložení kabiny řidiče, řízení, vedení zadní nápravy a odpružení.

Přesné řízení

Citlivé řízení modelu Atego zaručuje snadnou, přesnou obsluhu při manévrování a bezpečné zachování přímého směru při vysokých rychlostech, směrovou stabilitu a tím také menší potřebu korekce řízení.

Vedení zadní nápravy

Pro suverénní jízdní chování jsou všechny modely Atego s ocelovým odpružením vybaveny vedením zadní nápravy2, které omezuje nedotáčivost.

Ocelové odpružení

Ocelové odpružení

Pro vysoký komfort jízdy a odpružení na nezpevněných cestách je Atego vybaveno vícelistými parabolickými pružinami s optimalizovanou hmotností.

Pohon všech kol

Kvůli zvýšeným požadavkům na trakci je Atego dostupné s připojitelným nebo permanentním poho-nem všech kol. Díky rozdělovací převodovce šetří pohon všech kol hmotnost a palivo.

/1/ Není k dispozici s pohonem všech kol.

/2/ Pro Atego se vzduchovým odpružením do 10,5 t a 12 t a nízkým rámem a pro všechny modely Atego s ocelovým odpružením.