Mercedes-Benz

Komfort jízdy, připravenost pro nástavby

Od modelu Atego toho můžete očekávat hodně.

Přináší na silnici vše, co je důležité.

Od modelu Atego smíte očekávat mnoho: například efektivní práci s vozidlem, velmi dobré jízdní vlastnosti a výbornou připravenost pro nástavby. Tedy prakticky vše, co potřebujete. A čeho se již po první jízdě nebudete chtít vzdát.

Přehled výhod

- Suverénní komfort jízdy, výborná připravenost pro nástavby

- Asistent regulace stability

- Čtyřbodové uložení kabiny řidiče

- Nízká nedotáčivost díky optimalizovanému vedení zadní nápravy1

- Přímé, citlivé řízení pro vysokou směrovou stabilitu a nízkou potřebu korekce řízení

- Varianty odpružení se zaměřením na použití pro vysoký jízdní komfort a šetrnou přepravu nákladu

- Velmi dobré možnosti připojení a integrace nástavby

- Řešení připravená z výrobního závodu pro úsporu nákladů

Komfort jízdy

Atego dodává velmi dobrý, suverénní pocit při jízdě. Základem toho je příkladná souhra asistenta regulace stability1, uložení kabiny řidiče, řízení, vedení zadní nápravy a odpružení.

Přesné řízení

Citlivé řízení modelu Atego zaručuje snadnou, přesnou obsluhu při manévrování a bezpečné zachování přímého směru při vysokých rychlostech, směrovou stabilitu a tím také menší potřebu korekce řízení.

Varianty odpružení

Atego je vybaveno jednolistými nebo vícelistými parabolickými pružinami. Pro větší jízdní komfort je dostupné také s ocelovým nebo vzduchovým odpružením. Atego nad 12 t může být za příplatek vybaveno i kompletním vzduchovým odpružením.

Uložení kabiny vzadu, zesílené

Uložení kabiny řidiče (příplatková výbava) se zesílenými zadními vinutými pružinami zvyšuje komfort odpružení u kabin s ocelovým odpružením, pokud je kabina řidiče vybavena například kombinací sedadla/lůžka.

Nápravy

Vedení zadní nápravy

Pro suverénní jízdní vlastnosti jsou modely Atego do 10,5 t a 12 t s nízkým rámem a vzduchovým odpružením a všechny modely Atego s ocelovým odpružením vybaveny vedením zadní nápravy1, které snižuje nedotáčivost.

Stabilizátor zadní nápravy

Stabilizátor s robustním provedením omezuje náklon vozidla a zajišťuje tak vyšší bezpečnost a komfort. Nachází se na zadní nápravě pod rámem.

Přední náprava se vzduchovým odpružením

Přední náprava se vzduchovým odpružením, dostupná za příplatek pro Atego nad 12 t, zvyšuje komfort jízdy, neboť výška vozidla může být při nerovnoměrném naložení automaticky vyrovnána. I při nakládání se světlá výška přizpůsobí výšce rampy.

Připravenost pro nástavby

Vysokou připravenost pro nástavby dokazuje například parametrizovatelný modul, který výrazně zjednodušuje možnosti připojení, integraci nástavby a ovládání nástavby. Mnoho různých opatření navíc přispívá k tomu, že se Atego dostane dříve k Vám, a tudíž je dříve používáno – od optimalizovaného uspořádání všech součástí na rámu až po četné přípravy z výroby.

Parametrizovatelný zvláštní modul

Parametrizovatelný zvláštní modul v příplatkové výbavě (PSM) se stará o vynikající zpracování informací a jejich bezproblémovou výměnu mezi vozidlem a nástavbou.

/1/ Pro Atego se vzduchovým odpružením do 10,5 t a 12 t a nízkým rámem a pro všechny modely Atego s ocelovým odpružením.