Mercedes-Benz

Originální motorový olej

První olej, který si vysloužil hvězdu.

Kdo zná nejlépe vlastnosti, které by měl mít perfektní olej pro naše vozy? Naši vědci a inženýři, kteří se svojí inovativní energií, odbornými znalostmi a mnoha lety zkušeností zkonstruovali také naše motory. Vyvinuli speciální mazivo pro Váš vůz: originální motorový olej od společnosti Mercedes-Benz.

Vyšší výkon díky nižšímu tření.

Nejdůležitějším úkolem je snížení mechanického tření. Náš motorový olej si dokáže skvěle poradit s mechanickým a tepelným zatížením. Složky a přídatné látky, které byly pečlivě vybrány tak, aby vyhovovaly konkrétním normám kvality pro motory Mercedes-Benz, zajišťují jejich vysokou účinnost a vysoký výkon.

Bezpečnost v každé situaci. A při všech teplotách.

100procentní spolehlivost – od minus 30 stupňů do plus 260 stupňů. Při tepelném zatížení, ať již horkem nebo chladem, by nemělo docházet ke ztrátám způsobeným odpařováním, zachovány by měly zůstat vlastnosti proudění a lubrikační vlastnosti a olej musí spolehlivě mazat a vykonávat všechny své další funkce.

Maximální houževnatost.

Vyměňte svůj olej. Abyste jej nemuseli tolik měnit. Jestliže se rozhodnete pro originální motorový olej Mercedes-Benz, nevyberete si pouze mazivo, které je skvěle přizpůsobeno Vašemu vozu, ale rovněž mazivo s výjimečnou houževnatostí. Budete-li jej měnit v pravidelných intervalech, můžete si být jisti, že bude Váš motor pracovat stále výkonněji.

Nižší spotřeba. Nižší emise. Vyšší výkon.

Díky svým zvláštním vlastnostem Vám originální motorový olej Mercedes-Benz zcela jasně pomůže s hospodárnou jízdou. Snižuje tření, obsahuje vysoce účinné přídatné látky, díky kterým vydrží déle, a pomáhá zajišťovat stabilně vysoký výkon. Můžete využívat úplný potenciál motoru v různých jízdních podmínkách, a přesto spotřebujete méně paliva.

Prospívá rovněž životnímu prostředí: díky spolupráci s našimi nejmodernějšími systémy dodatečné úpravy výfukových plynů pomáhá snižovat emise škodlivých látek.